Nie można utworzyć punktu przywracania systemu (0x800700B7)


(adaś99) #1

Ostatnio pojawił się u mnie taki problem: System (Vista) automatycznie nie robi punktów przywracania systemu, a przy próbie ręcznego utworzenia wyświetla się komunikat: "Nie można utworzyć zaplanowanego zadania z następującej przyczyny: nie można utworzyć pliku, który już istnieje (0x800700B7)". Chciałbym zaznaczyć, że nie mam w tej chwili żadnego utworzonego punktu, zmiana nazwa też nie pomaga. Nie mam pojęcia, o co tu chodzi. Czy ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu?


(system) #2

Usuń wszystkie punkty przywracania systemu w Panel sterowania > System > Właściwości systemu > Ochrona systemu , a także zamknij monitorowanie dla wszystkich partycji i zrestartuj komputer.

Po tym włącz z powrotem monitorowanie (wystarczy dla partycji systemowej), skonfiguruj ilość miejsca na przywracanie (starczy 1000 MB) i utwórz "ręcznie" bieżący punkt przywracania.


(adaś99) #3

Niestety, nic nie pomogło. Ilość miejsca na punkty przywracania wynosiła i wynosi u mnie 2 GB.


(system) #4

Rozumiem, że błąd 0x800700B7 pokazywany jest nadal? Jeśli tak, to pozostaje jeszcze przywrócenie standardowych ustawień usług. Ja posługuje się w tym celu tym programikiem: http://majorgeeks.com/Tweaking.com_-_Se ... d7232.html Pobrać, podwójnie kliknąć i Start! Potem restart komputera.


(adaś99) #5

A mógłbyś mi napisać, jak duże zmiany spowoduje to w moim komputerze? Czy dotyczy to tylko zmian wyszczególnionych usług, czy też przywrócenia do stanu pierwotnego wszelkich ustawień osobistych? Czy jest jakieś narzędzie w Windowsie o takim samym działaniu co ów programik?

Przy okazji natknąłem się w sieci na taki programik o ponoć magicznym działaniu w przypadku mojego błędu: http://www.pcmmc.com/0x800700b7.php

I jeszcze tutaj: http://www.repairerrors.org/fix-0x80070 ... 0700b7.php

Myślisz, że to by pomogło?


(system) #6

Nie znam tych aplikacji. Natomiast ten, który polecam po prostu przywraca początkowe ustawienia usług i tylko usług, czyli z momentu zainstalowania systemu. Można powiedzieć, przywraca "porządek" w systemie. Jak dotąd, nie zauważyłem negatywnego działania tego programu.


(adaś99) #7

Niestety, Twój programik nic nie pomógł. Nadal wyświetla się ten sam błąd. Dodam, że komunikat z błędem 0x800700B7 wyskakuje również, gdy zaptaszkowuję lub odptaszkowuję partycje, dla których mają być robione punkty przywracania.

Skanowałem również komputer programem Malwarebytes Anti-Malware, ale niczego podejrzanego nie wykrył.

-- Dodane 15.07.2012 (N) 23:49 --

PS. Z tego, co widzę, system zaczął chyba robić automatyczne punkty przywracania. Czyli wygląda na to, że ręczne tworzenie punktów nadal nie działa, ale zostało przywrócone automatyczne.


(adam9870) #8

Być może SFC coś pomoże http://www.fixitpc.pl/topic/1236-weryfi ... edzie-sfc/

Pozdrawiam


(adaś99) #9

Zrobiłem skanowanie systemu tym narzędziem, wykryło mi naruszenie integralności.

W logu ze skanowania nie widzę jednak, zgodnie z instrukcją, niczego podejrzanego.

Log:

Co w związku z tym mam dalej robić?


(adam9870) #10

Sprawdź sfc /scannow


(jannek) #11

DZIĘKI !!! Uratowaliście mi laptopa przed reinstalką ! Twój program zadziałał! Chylę czoła:v: