Nie można wejść do biosu, gigabyte

Witam

 

Płyta GA-H81M-D3H - był zainstalowany windows wersja na 30 dni, chciałem z pendriva zainstalować inny system ale nie można wejść do biosu.

Wchodzi się klawiszem del, nie działa ani pod klawiaturą podpiętą pod usb ani ps2.

Cały czas czarny ekran.

 

Wyjąłem bateryjkę i teraz przy próbie uruchomienia nie działa nawet windows demonstracyjny.

 

Przy starcie nie pojawiał się ani nie pojawia żaden napis gigabyte ani nic, cały czas czarny ekram :frowning:

jak sobie z tym poradzić?

 

 

Spróbuj F2 

próbowałem wszystkie kombinacje

 

Po włączeniu komputera pojawia się “piknięcie” i dalej jest już tylko czarny ekran

  • del, f2, f5, f8, f10, 12 nic nie daje.

  • nie-wciśnięcie żadnego klawisza daje ten sam efekt, czyli czarny ekran

a zobacz sobie jeszcze jak odepniesz tę klawiaturę i potem wyciągnij baterię na 5 minut, uruchom bez kalawiatury.

Zrobiłem tak.

 

Efekt:

Po włączeniu komputera, był aktywny parę sekund, (diody, wentylatory) następnie wyłączył się i sam włączył.

Następnie wyskakuje na zmianę

  • ziarnisty kolorowy obraz z pikselami - parę sekund

  • czarny ekran - też paręnaście sekund

i tak w kółko.

sprawdź dokładnie czy coś się nie poluzowało(kabelki),

sprawdź umocowanie karty graficznej .

Też mam płytę GIGABYTE z DualBIOS i są u mnie przełączniki BIOSu, sprawdź czy masz je u siebie. Może przełączenie BIOSu na backup coś pomoże

Kurcze pieczone, komputer przywieziony prosto ze sklepu :frowning: :frowning: :frowning:

System (30stodniowa wersja) się ładował, aż do momentu odłączenia baterii z biosu.

 

Logika wskazuje na to, że wszystko schrzaniłem wyjmując tę baterię i teraz mam “czarny ekran”

Z drugiej strony - ani teraz, ani wtedy za nic w świecie nie dało się wejść w bios - więc jak miałbym zainstalować nowy system - nie mogąc ustawić priorytetu bootowania? :frowning:

A pod F12 nie masz przypadkiem Boot-Menu? Wybierz tam DVD albo napęd USB po pierwszym “beepie” BIOS.

Nie działa f12, na klawiaturze podłączonej zarówno przez ps2 jak i usb.

 

Pisałem o tym w poście nr. 3, więcej klawiszy odpowiedzialnych za wejscie do biosu chyba nie ma, w instukcji pisze, że wchodzi się naciskając DEL - nie działa. Wszystkie inne też nie działają.

raczej nie schrzaniłeś bo przed wyjęciem baterii było to samo,

tutaj możliwe  że płyta szwankuję.

 

PS.

tylko mam nadzieje że nie wyjmowałeś tej baterii w trakcie  instalacji systemu. :slight_smile:

A sprawdź to wszystko przy podłączeniu monitora do karty graficznej zintegrowanej. Przed tym wymontuj jednak kartę PCI.

Nie będę jednak nic wymontowywał, dziś udam się do serwisu :slight_smile:

 

Baterię wyjąłem jak komputer był wyłączony i odcięty od źródła zasilania.

Odepnij od płyty wszystko co zbędne (minimalna konfiguracja) monitor podpięty do integry i teraz sprawdź.

 

Zostaje zasilacz+ płyta z CPU i jednym modułem pamięci w I banku + mysz + klawiatura PS2 + monitor i test,

Zawsze dowiaduję się czegoś nowego :smiley:

 

Rozwiązanie problemu jest takie: 

  • przez hdmi nie widać biosu, system przechodzi do ładowania “win 7” pomijając wyświetlanie biosu

  • po wyjęciu baterii - demonstracyjny system nie ładował się dlatego, że załadowała się tablica początkowa biosu z pytaniem jakie ustawienia wybrać - nie było tego widać przez hdmi.

 

  • po podłączeniu przez d-sub ujrzałem bios i sprawa załatwiona.

pozdrawiam wszystkich :slight_smile:

2 polubienia

Dzięki wielkie, że zamieściłeś rozwiązanie.
trafił do mnie stary komputer własnie z ta płytą:sweat_smile:
Windows się odpalał ale ni jak nie mogłem wejść w bios. Już myślałem że coś jest z płytą i trafiłem na Twój post.
To dla mnie niewytłumaczalne dlaczego włożony Radeon nie wyświetla biosu po HDMI a po DVI tak.
Przecież ktoś mógłby mieć kartę tylko z
HDMI i wtedy d…, nie zobaczy biosu :alien:
Ciągle pod górkę, ale dzięki takim wpisom udaje sie nie zwariować :slight_smile:

1 polubienie