Nie można wejść do BIOS'u

słuchajcie mianowicie mam taki problem, że nie mogę wejść do BIOSU. Jakieś propozycje rozwiązania problemu ? 

 

Sprzet:

Laptop Samsung NP300E5A-A01PL

BIOS: Phoenix 09QA

System: Win 7 Home Premium

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Nie znam tego modelu, ale znalazłem coś takiego:

Phoenix BIOS - [F1], [F2], [Ctrl][Alt][ins], [Ctrl], [Ctrl][Alt][Esc], [Ctrl][Alt], [Ctrl][Alt][Enter], [del]

Może któraś kombinacja klawiszy z tych ośmiu da radę. Spróbować można, ostatecznie nic nie kosztuje.

 

hmm… wiesz jeszcze wczoraj działał pod F2 lub Boot Menu pod ESC a dziś nie chce sie uruchomić

Hibernujesz system? Jeśli tak to bywa, że nie wejdziesz do biosu (dziwne, ale prawdziwe, gdyż u mnie tak jest)

nie, nie hibernuje, ale zauważylem, ze mam stworzona partycje plików GPT w rozmiarze 128MB

znam przyczynę tylko nadal nie wiem jak sobie z nią poradzić mianowicie system został zainstalowany w trybie UEFI

temat do zamknięcia. Laptop trafił do serwisu.