Nie można wejść do ustawień routera edimax 6204wlg

Sąsiadka na czas wyjazdu zostawiła mi laptopa bym jej zrobił czystkę systemu Windows (Vista). Przyniosła mi także router edimax 6204wlg który jest podłączany kablem do anteny na dachu. Laptop niestety nie chce się podłączyć po WiFi do routera. Próbowałem więc przez przewód LAN ale nawet nie da się wejść do ustawień po wpisaniu 192.168.2.1 zarówno przez DHCP jak i ręczne podanie parametrów. Zastanawia mnie czy router jest w jakiś sposób uwalony ale nic na to nie wskazuje diody świecą a zasilanie jest. Pomyślałem że zresetuję ustawienia routera ale z kolei nie wiem czy tak jak w przypadku Neostrady skasuje ustawienia:

PPPoA Settings o ile są takowe skoro to nie neostrada. Do tej pory konfigurowałem routery ADSL nigdy xDSL więc nie wiem czy to podobnie.

Jaki to kabel? Koncentryczny czy skrętka UTP?

Jeśli router działa w trybie AP Client, to nie podłączysz się, AP nie może jednocześnie działać jako AP i jako klient.

Skąd bierzesz informację, że takie IP ma router? Może panel konfiguracyjny działa na innym porcie, niż domyślny dla protokołu http lub działa na protokole https.

W sieci bezprzewodowej też można korzystać z protokołu PPPoE. Jeśli masz połączenie z routerem, uruchom wiersz poleceń i podaj wyniki poniższych poleceń.

ipconfig /all

route print

netsh interface ip show config

netsh firewall show config

netsh wlan show networks

netsh wlan show drivers

Z anteny jest wpięty kabel do takiego cuda (wzmacniacza) i z niego idzie do portu WAN w Edimaxie:

20120901_230408_jpg_300x300_q85.jpg

Podejrzewam że router ma takie IP ponieważ z jego dołu widnieje plakietka z domyślnymi ustawieniami ale teraz przychodzi mi do głowy, że można sobie w dowolnej chwili to zmienić być może tu zostało to zmienione.

Oto wyniki poleceń:

ipconfig_all_png_300x300_q85.jpg

route_print_jpg_300x300_q85.jpg

netsh_interface_ip_show_config_jpg_300x300_q85.jpg

netsh_firewall_show_config_jpg_300x300_q85.jpg

netsh_wlan_show_networks_jpg_300x300_q85.jpg

netsh_wlan_show_drivers_jpg_300x300_q85.jpg

PS: SSID1 neostrada to moja sieć

Karta sieciowa nie uzyskuje adresu IP z DHCP uruchomionego na routerze, system przypisuje automatycznie adres link-local. Możliwe, że serwer DHCP na routerze jest wyłączony lub włączone jest filtrowanie MAC adresów.

Twoja sieć w sensie w twoim domu czy rozgłaszana przez ten router?

Moja sieć w domu.

W takim razie zostawię to jak jest. Najwyżej będzie się kontaktować z administratorem swojej sieci.

Laptop z tą siecią łączy się normalnie?

Jeśli router znajomej rozgłasza SSID 2, znasz hasło do tej sieci?

Laptop łączy się z moją siecią bez najmniejszych problemów. Hasło znam podała mi ale wyświetla mi że nie może się połączyć. Być może hasło które podała jest złe. Jako ciekawostke podam że po kablu idzie jej internet. Może moduł wifi walnięty. Ale tak nagle się zepsuł? Ja tylko windowsa przeinstalowalem nic więcej. Skoro działa po kablu to dla czego nie wykrywa bramki sieci?