Nie można wejść na niektóre strony (antywirusowe)

Witam. Mam problem na dwóch komputerach. Nie można odwiedzić niektórych stron w tym antywirusowych, gimp.org, wklej.to .org itp.

Ale zamieszczam na razie logi z pierwszego: (ze zdrowego kompa)

Combofix http://wklej.to/ZXqJ

Hijackthis http://wklej.to/vIdC

Już nie wiem co jest nie tak… proszę o pomoc przy szukaniu problemu w logach.

Do usunięcia infekcji z pendrive użyj tych programów

Otwórz notatnik i wklej:

Windows Registry Editor Version 5.00


[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]

Plik :arrow: Zapisz jako… :arrow: Zmień rozszerzenie na wszystkie pliki 6e292a13ced84be1.jpg

Zrobiłem jak pisałeś.

Kasperski niczego nie wykrył…

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale sieć wygląda tak: jeden komputer ma modem adsl na usb i jest podłączony do switcha tak jak pozostałe trzy komputery. Z tych trzech, na dwóch nie otwierają się niektóre strony typu avg.com.

Wszystkie komputery miały zapuszczonego AVG, Combofix. Na jednym coś znaleziono, usunięto, ale nadal jest jak było. Teraz wydaje się jakby wszystkie kompy były czyste… no właśnie wydaje się.

Może jakiś szkodnik zmienił jakieś ustawienia sieciowe, może jakieś fałszywe dnsy wstawił? Plik hosts jest ok.

edit

Może spróbuję podłączyć modem bezpośrednio do felernego komputera (jak uzyskam użytkownika i hasło neostrady) żeby wyeliminować wpływ innych komputerów w sieci.


edit2

Co się okazało. Kilka dni temu ktoś musiał zmienić ustawienia sieci. Podobno przy kompach robił jakiś informatyk… Teraz po przestawieniu przeze mnie dnsów na automatycznie dobierane (w systemie), strony zaczęły się ładować. Ale nie wiem dlaczego na tych, wchodzi że dziwnych, dnsach nie było niektórych stron. (195.114.161.61 i 195.114.181.130). Wg mnie powinno nie być żadnych albo powinny być wszystkie. Więc to mnie totalnie zaskoczyło. Zwłaszcza, że już raz spotkałem się z wirusem, który blokował dostęp do stron antywirusowych. (Chociaż to może jakiś wirus przestawił dnsy na jakieś “swoje”? Nie wiem czy to możliwe).

Dziękuję.

Temat zakończony.