Nie można wgrać sterowników w Windows 7 Super Lite (sic!)

Problem jak w temacie…tzn. po zainstalowaniu nowego systemu win 7 super lite, brakuje kilku sterowników (między innymi do WiFi). Chodzi o “lapka” HP Compaq nc 6120- stary ale mało uzywany.
Wcześniej dla sprawdzenia efektywności działania wgrałem windows 7 prof i wszystkie sterowniki były ale system działał wolno stąd pomysł instalacji wersji super lite.
Pobrane sterowniki ze strony hp oraz innych nie mają ochoty się zainstalować choć z nazw są takie same (nie wszystkie) jakich wymaga system.
Cóż to może być za przyczyna…jak je wgrać? Chociaż do WiFi i dźwięku?

Przecież to jakiś “zmodyfikowany system”, zgłoś się do autora. Na pewno powycinane i nie będą działać.

Nie jest prawdą, że oryginalny system windows 7 trzeba modyfikować i wyrzynać z niego gro komponentów, żeby był lekki. To bujda na resorach, bo urządzenie musi mieć wszystkie “śrubki” po dokręcane. Jeszcze nie widziałem modyfikacji systemu, żeby wszystko działało stabilnie. Nie spotkałem też takiego informatyka, żeby dostosował rejestr do usuniętych komponentów. Po dużej modyfikacji jednak pozostaną setki głupich wpis€w i głupich ustawień. Nie ma speca, żeby zsynchronizował modyfikację, żeby nie było problemów w sterownikach i funkcjach.
Jest za to prawdą, że można tak ustawiać oryginalny system, tak mu ograniczać usługi, tak wyłączać z uruchomienia, że będzie chodził windows 7 jak rakieta. U mnie na optiplexie 780 tylko jedną aplikację mam w autostarcie i jest niezwykle lekki z 24 procesami.


Dużo mu wyłączałem w składnikach. Od directxów, visuali - ma wszystko doinstalowane. WMP, WMC, IE, Defender i sporo wyłączonych. Pozostała WU włączona usługa, ale w sunrise seven inne usługi WU wyłączone. Czyli - nie ma WU, choć usługa włączona - nie ma błędów.
MWSnap401

Trzeba się trochę wysilić i wyłączać, co można
MWSnap400
Firefox też ustawiony oszczędnie - może być lekko. Uruchamiam netflix


Akurat głupi film pierwszy lepszy.
Raz, że system od della, drugi raz, że 64 bitowy, oryginalny - a pokażcie mi mi lżejsze orżnięte modyfikacje! Do tego, żeby nie były awaryjne!
Sam system ma z programami 12 GB.
Lekki windows, to niemodyfikowany. W laptopie acer win7 32 bit jest jeszcze lżejszy, niż na tym optiplexie 780. A jak oryginalny system, to nie trzeba mu cracka, aktywatora jakiegoś i nie zapuka jakiś taps, że przestępstwo.

1 polubienie

Hmmm…ciekawa możliwość, muszę to zrobić, przetestuję na starszych typach komputerów, dzięki…

1 polubienie