Nie można wgrać windowsa

witam. mam mały problem. mianowicie podłączyłem dysk seagate barracude sata 2 czyta go ale gdy formatuje go przez windowsa to przy szybkim ntfs zatrzymuje sie na 20 % a przy pelnym idzie do 100 % i potem tam staje. co może być tego przyczyną??? proszę oo niezwłoczną pomoc.

To nowy dysk czy używany?Zrób najpierw Scandisk-a.

nowy dysk.jak go zrobic???

PKM na dysku—Właściwości—Narzędzia—Sprawdź.

A masz utworzone partycje na dysku?

no wlasnie z tym problem. gdy podlacze dysk ata z winda to mi tego sata nie widzi, a jak instaluje tylko na sata winde to moge zrobic partycje ale przy formatowaniu mi sie zacina.

No to prawdopodobnie masz wadliwą sztukę.

Pójdź do znajomego i spróbuj u niego sformatować, albo przelecieć scandiskiem spod jego systemu.

W przeciwnym wypadku myślałbym o gwarancji…

poczytaj:http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc786898.aspx

wymieniłem dysk i nadal to samo… nie mam pojęcia co może być??? poradzi ktoś cos

U znajomych jest to samo? Bo dalej do końca nie wiemy, czy przyczyną jest Twój sprzęt, czy dysk…

z tym juz nie ma problemu ale po zakonczeniu formatowania wyskakuje blad ze nie mozna sformatowac tej partycji co wytyczylem na windowsa ani zadnej innej.

No to prawdopodobnie uwalony dysk, ale sprawdź u znajomego…

spradzwalem i wszystko normalnie sie zainstalowalo…

No to wygląda na to, że to wina płyty głównej, a jeżeli tak to raczej ciężko będzie to naprawić…

to w takim razie jaką płyte główną polecacie do 270 zl??? z kontrolerem sata, 7.1 karte dzwiekowa…?

Na jaki socket?

na jakie gniazdo masz kartę graficzną?

Ramy jakie,DDR1,DDR2,DDR3?

775s. najlepiej pod intel p. d 805 , grafa pcie (geforce 9600), ddr2 800, i zeby raida 0 pociagnelo z kontrolerem, nadawala sie pod oc (zmiana napiec) … aaa i cena wlasnie wzrosla do 330 zl :slight_smile:

Dobrą najtańszą płytą jest MSI / Gigabyte na chipsecie P31, ale jak masz trochę więcej kasy to za 335zł możesz mieć MSI P45 Neo-F. A RAID musi koniecznie obsługiwać płyta?

no raid by sie przydał bo chce z tym kombinowac. no a jesli roznica w zakupie plyty by wynosila tam pare zlotych to nic nie szkodzi, no ale wezmy pod uwage jeszcze moj procesor… pentium d 805( zeby poszedl na nowej plycie (chipset) ) no ja wlasnie mysle nad czyms z msi ale chodzi mi po glowie asus cos z p5k lub ale sie na nich zbytnio nie znam gigabyte.

MSI P35 Neo-F - ma Raid i do oc się jak najbardziej nadaje

a msi p35 neo2 jest nowsza od tej czy starsza co mi podales???