Nie można wgrać windowsa

(Karolek9024) #1

witam. mam mały problem. mianowicie podłączyłem dysk seagate barracude sata 2 czyta go ale gdy formatuje go przez windowsa to przy szybkim ntfs zatrzymuje sie na 20 % a przy pelnym idzie do 100 % i potem tam staje. co może być tego przyczyną??? proszę oo niezwłoczną pomoc.

(hevet) #2

To nowy dysk czy używany?Zrób najpierw Scandisk-a.

(Karolek9024) #3

nowy dysk.jak go zrobic???

(hevet) #4

PKM na dysku---Właściwości---Narzędzia---Sprawdź.

A masz utworzone partycje na dysku?

(Karolek9024) #5

no wlasnie z tym problem. gdy podlacze dysk ata z winda to mi tego sata nie widzi, a jak instaluje tylko na sata winde to moge zrobic partycje ale przy formatowaniu mi sie zacina.

(Adalbert) #6

No to prawdopodobnie masz wadliwą sztukę.

Pójdź do znajomego i spróbuj u niego sformatować, albo przelecieć scandiskiem spod jego systemu.

W przeciwnym wypadku myślałbym o gwarancji...

(reanek) #7

poczytaj:http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc786898.aspx

(Karolek9024) #8

wymieniłem dysk i nadal to samo.... nie mam pojęcia co może być???? poradzi ktoś cos

(Adalbert) #9

U znajomych jest to samo? Bo dalej do końca nie wiemy, czy przyczyną jest Twój sprzęt, czy dysk...

(Karolek9024) #10

z tym juz nie ma problemu ale po zakonczeniu formatowania wyskakuje blad ze nie mozna sformatowac tej partycji co wytyczylem na windowsa ani zadnej innej.

(Adalbert) #11

No to prawdopodobnie uwalony dysk, ale sprawdź u znajomego...

(Karolek9024) #12

spradzwalem i wszystko normalnie sie zainstalowalo...

(Adalbert) #13

No to wygląda na to, że to wina płyty głównej, a jeżeli tak to raczej ciężko będzie to naprawić...

(Karolek9024) #14

to w takim razie jaką płyte główną polecacie do 270 zl??? z kontrolerem sata, 7.1 karte dzwiekowa...?

(hevet) #15

Na jaki socket?

na jakie gniazdo masz kartę graficzną?

Ramy jakie,DDR1,DDR2,DDR3?

(Karolek9024) #16

775s. najlepiej pod intel p. d 805 , grafa pcie (geforce 9600), ddr2 800, i zeby raida 0 pociagnelo z kontrolerem, nadawala sie pod oc (zmiana napiec) ... aaa i cena wlasnie wzrosla do 330 zl :slight_smile:

(Adalbert) #17

Dobrą najtańszą płytą jest MSI / Gigabyte na chipsecie P31, ale jak masz trochę więcej kasy to za 335zł możesz mieć MSI P45 Neo-F. A RAID musi koniecznie obsługiwać płyta?

(Karolek9024) #18

no raid by sie przydał bo chce z tym kombinowac. no a jesli roznica w zakupie plyty by wynosila tam pare zlotych to nic nie szkodzi, no ale wezmy pod uwage jeszcze moj procesor... pentium d 805( zeby poszedl na nowej plycie (chipset) ) no ja wlasnie mysle nad czyms z msi ale chodzi mi po glowie asus cos z p5k lub ale sie na nich zbytnio nie znam gigabyte.

(Adalbert) #19

MSI P35 Neo-F - ma Raid i do oc się jak najbardziej nadaje

(Karolek9024) #20

a msi p35 neo2 jest nowsza od tej czy starsza co mi podales???