Nie można włączyć ochrony Defendera

Witam.

Po aktualizacji Fall Creators Update nie mogę włączyć osłony Defendera. Cały czas w powiadomieniach pokazuje mi, że ochrona jest wyłączona, a kiedy kliknę żeby włączyć, w oknie zabezpieczenia i konserwacja mam komunikat, że Windows Defender został wyłączony i obecnie zarządza nim administrator systemu.
Loguję się do komputera z konta Microsoftu, mam uprawnienia administratora ale nie mogę tego włączyć.
Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
Z góry dzięki za pomoc

Zacznij od https://support.microsoft.com/pl-pl/help/4026529/windows-10-using-system-file-checker.



Pytanie, czy ten system był potraktowany jakimś softem do telemetrii lub innym głęboko ingerującym w OS.

1 polubienie

Albo jakimś narzędziem co aktualizacji nie miało od roku i kij wie jak z kompatybilnością na nowszych buildach.

Nie… Używam tylko Driver Boostera… i tego programu od IObit do defragmentacji dysków… nic więcej nie mam. A to się stało od razu po aktualizacji…

No, to po pierwsze niezwłocznie usuń oba te programy! Defragmentację i optymalizację dysków ustaw systemową, a Driver Boostera nie używaj, jeśli nie chcesz takich problemów. Nie wykluczone jest uszkodzenie systemu i konieczność użycia opcji systemowej pn. Odśwież system. Oczywiście, nie instaluj antywirusów firm trzecich.
PS. Ewentualnie pobierz: http://www.majorgeeks.com/files/details/fixwin_for_windows_10.html Po uruchomieniu wybierz po lewej pozycję System Tools, a następnie po prawej trzecią pozycję z dołu: Repair Windows Defender… i kliknij Fix.

A jeśli odświeżę system to jest możliwość by wszystkie gry i inne bezpieczne programy się zachowały? Trochę tego mam i szkoda by mi było znowu ściągać ze Steama bo internet mam z limitem niestety…:confused:

Raczej wywali musiałbyś gdzieś przenieść folder steamapps i opcjonalnie plik steam.exe i potem odbudować Steam.

Opcjonalnie zainstalować, nie włączać, podmienić steamapps / zrobić dowiązanie symboliczne i włączyć.


A jak inne aplikacje i gry bardzo korzystają z rejestru i czasochłonne było by wyłuskiwanie to pozostaje przeinstalować i zobaczyć na ile kopia z %LocalAppData% lub np. Dokumenty odnowi aplikacje w starej konfiguracji.

Niestety nie! Zachowają się jedynie dane z folderu użytkownika. W tej sytuacji spróbuj wykonać drugą opcję, czyli pobierz: http://www.majorgeeks.com/files/details/fixwin_for_windows_10.html2 Po uruchomieniu wybierz po lewej pozycję System Tools, a następnie po prawej trzecią pozycję z dołu: Repair Windows Defender… i kliknij Fix.

Wejdź do Regedit i sprawdź to ustawienie:

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System
EnableLUA

Zmień wartość 0 <=> 1, restart.

W kluczu zmieniłem z 1 na 0. Uruchomiłem ponownie i nadal wartość jest na 1… I nie działa…

Usunąłem wszystkie zbędne programy, w tym FixWin robię tak jak kazałeś i pokazuje mi się takie coś:

Ale mam jeszcze pytanko… Jeśli wszystkie gry ze steama i Uplay mam na dysku D, ktory nie jest dyskiem systemowym to po odświeżeniu systemu i zaczęciu od nowa gry nadal pozostaną nieruszone i po instalacji steama i Uplay powinny działać po dociągnięciu sobie potrzebnych plików… Dobrze myślę?

Co do steama, też tak mam, tzn. na innym dysku i po ewentualnym odświeżaniu uruchamiam steam i działa.

Defender. Zobacz czy masz wpis w rejestrze:

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows Defender
DisableAntiSpyware = 0
DisableAntiVirus = 0

Jeśli nie, to stwórz DWORD 32-bit i ustaw na 0
Tak to wygląda u mnie.
Zrzut

UAC mam wyłączone, choć widziałem info w necie, że UAC musi być włączony, żeby Defender można było włączyć. U mnie działa Defender.

Co do błędu, prawdopodobnie nie uzyskałeś pełnych uprawnień administratora do wykonania potrzebnych działań.

Pomyliło ci się z aplikacjami Modern UI (Zdjęcia, Wideo, Edge, i tak dalej… i chyba nawet ten nowy kalkulator).

No ale reasumując… Jeśli nie chce się bawić w zmienianie wartości w rejestrze, a mam bezpieczne to czego nie chcę stracić po odświeżeniu systemu, to mogę go odświeżyć i powinno być dobrze?

Tak, bo raczej problem nie będzie w uszkodzonej funkcji odświeżania.

Bo jeśli odświeżanie nie pomoże to jest jeszcze opcja, że zrobię obraz w Windows 10 Creators Tool i tak spróbuję zainstalować. Dobrze myślę?

Tak.

Sprawdź proszę z rejestrem, zawsze możesz poprawić i zrobić obraz, lub odświeżyć windows

1 polubienie