Nie można włączyć rzadnego programu ani menadżera zadań

Witam wszystkich!

Mam pewien problem. Problem jest dosyć uciążliwy, ciężko jest to opisać dlatego proszę o wyrozumiałość. Często bywa tak, że komputer nie reaguje na nic. Próbuje uruchomić cokolwiek z pulpitu… nic, próbuje uruchomić coś z menu start… też nic, wciskam Ctrl+Alt+Delete też nic, ruszać myszką mogę. Zdarza się to niewiadomo kiedy, przeglądam internet i po jakimś czasie wyłączam przeglądarkę, i dzieje się właśnie to, ale zazwyczaj jest normalnie. Czasami po wyjściu z jakiejś gry. Gdybym w tym stanie chciał wyłączyć komputer to on się po prostu nie wyłączy. Reset natomiast rozwiązuje ten problem. Bardzo proszę o pomoc, może jakieś sugestie. W razie potrzeby udzielę szczegółowych informacji.

Po pierwsze jaki masz system ?

Jeśli to Windows XP to używaj SDFix i UsbFix.

Małe programiki, które zawsze mi pomagały przy Windows XP.

mam Windows 7 Professional 64-bit, kiedyś takiego czegoś nie było

Oczywiście, gdyby zawsze tak było to wszyscy już dawno porzuciliby systemy z rodziny Windows. :smiley:

Zwykle przyczyną “dziwnego” działania jest wirus.

Windows 7 - to problem, SDFix nie był uaktualniany, a jest to bardzo dobry program pod Windows 2000 i XP.

Swoją drogą zdziwiło mnie, że po restarcie jest ok.

Zwykle wirusy uruchamiają się razem z systemem i powodują problemy.

Miałem podobny, lecz nie ten sam przypadek.

Zablokowane było wszystko, a na pulpicie było napisane coś o cyberpolicji, jakie przestępstwa zostały dokonane na komputerze i ile trzeba zapłacić, a jeśli się nacisnęło Ctrl + Alt + Delete to Menadżer Zadań tylko na ułamek sekundy się pojawił i zaraz zniknął.

Hmmm

Może na początek sprawdź dowolnym programem co siedzi ci na auto-starcie i wypisz tutaj.

Być może wirus czeka na coś od samego początku …

Polecam WinTools.net przy okazji wyczyścisz sobie kompa na bank z niepożądanych plików tymczasowych.

Jest to płatne, ale się opłaca. Używałem nie raz i jestem bardzo zadowolony z użytkowania tego programu.

Potem przejrzyj ewentualnie usługi i sprawdź czy coś dziwnego nie występuje tam, Oprócz wspomagaczy różnych programów i oczywiście tych systemowych usług.

A jak nic nie będzie, to ostatecznie pokaż logi z OTL

P.S.

Na przyszłość użyj jakiegoś dodatku do swojej przeglądarki by ta blokowała reklamy, ponieważ przeważająca większość wirusów idzie przez urządzenia wymienne i reklamy internetowe.

Najlepszego z okazji Świąt i strusiego jajka od zająca. :smiley: