Nie można włączyć sieci WiFi w ustawieniach Windows 10

Cześć, mam problem z tą siecią ze nie chce mi się połączyć, jest wyłączona ta sieć, ale gdy chce ją włączyć, to po prostu nic się nie dzieje. Zdj poniżej… 

Przechwytywanie.thumb.PNG.548549b305f099

@FRESHH Proszę konkretnie zatytułować temat, w przeciwnym razie wątek trafi do kosza.

Zatytułować to pikuś, ale opisać o co chodzi tu chyba będzie wyzwanie …

Wygląda mi to na brak sterowników. Instalowałeś system sam, czy jest to komputer z już zainstalowanym systemem? Otwórz menadżer urządzeń, możesz to zrobić klikając prawym przyciskiem myszy w miejscu gdzie otwiera się menu start, a następnie wybierz opcję “menadżer urządzeń”. Daj screena.

Na początku miałem Windows 7 a teraz przeszedłem na windows 10 

Przechwytywanie.PNG

No i widzisz, windows 7 poprawnie obsługiwał twoją kartę sieci bezprzewodowych, ale to nie znaczy, że sterownik dostępny jest także na Windows 10. Screen który wstawiłeś się nie wyświetla, wstaw go inaczej poprzez np. Zapodaj.net ponieważ załączniki na forum nie działają poprawnie.

Wejdź do ustawień kart sieciowych i pokaż status karty. Ja również podejrzewam tu winę sterownika. 

Nie mam pojęcia dlaczego tak trudno opisać problem w tytule. Jakoś ja z tym problemu nie miałem.  

 

http://zapodaj.net/1e7b7d18ce4d0.png.html link z tym screenem co chciales. 

Pytanie pomocnicze: czy twój sprzęt - to laptop? Jeśli tak - to czy ma włączoną obsługę interfejsów bezprzewodowych ? (zazwyczaj jest to albo przycisk / przełącznik, lub kombinacja klawiszy funkcyjnych na klawiaturze - w pierwszym przypadku należy zmienić jego pozycję by sprzęt w ogóle się objawił systemowi operacyjnemu. W drugim przypadku - najpierw należy zainstalować program obsługujący klawisze funkcyjne).

Jeśli zaś to komputer stacjonarny - to zachodzi pytanie - czy ty masz tam w ogóle kartę sieciową WiFi (rozwiń pozycję “Karty sieciowe” w menadżerze urządzeń).

Mam laptopa. Gdy klikam guzik na laptopie (obok przycisku włączania) to po prostu sie ta dioda nie zapala. Wcześniej mi działało wifi a teraz nie, również wczesniej gdy naciskalem ten guzik to dzialalo. .

Ok, w menadżerze urządzeń rozwiń zakładkę “karty sieciowe”. Zobacz, czy tam jest pokazana twoja karta sieci bezprzewodowej, i czy przypadkiem nie ma przy niej żółtego znaczka. Wejdź też we właściwości, będzie tam opisany jej stan i będziemy wiedzieć czy jest sterownik do karty czy nie.

Panel sterowania > sieć i internet > centrum sieci i udostępniania.
Następnie:
-zmień zaawansowane ustawienia udostępnienia.
I klikasz > włącz odnajdywanie sieci.
U mnie to jakimś dziwnym sposobem się odznaczyło xd

Miałem dokładnie taki sam problem i okazło sie ze to wina jakiesgo mocnego wirusa… dopiero całkiwity format pmógł

Spróbuj ponownie uruchomić komputer.
U mnie zadziałało.