Nie można włączyć wbudowanej karty sieciowej


(Stasiek1240) #1

Posiadam płytę główną MSI Neo-3FR z wbudowaną kartą sieciową Gigabit Ethernet. System to Windows Vista SP2 Home Premium.

Problem polega na tym że sterowniki są zainstalowane, a mimo to w menadżerze urządzeń mam wykrzyknik przy karcie sieciowej. Reinstalacja i aktualizacja sterowników nie pomaga. System jest nowy, czysty, bez wirusów i innych przeróbek.

W polu stan urządzenia jest napisane:

Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Opis problemu wg Windows:

Opis:

System Windows pomyślnie zainstalował oprogramowanie sterownika urządzenia, ale oprogramowanie sterownika napotkało problem przy próbie uruchomienia. Kod problemu: 10.


Podpis problemu:

  Nazwa zdarzenia problemu:	PnPDeviceProblemCode

  Architektura:	x86

  Identyfikator sprzętu:	PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_816810EC&REV_02

  Identyfikator GUID klasy instalatora:	{4d36e972-e325-11ce-bfc1-08002be10318}

  Kod problemu PnP:	0000000A

  Nazwa sterownika:	Rtlh86.sys

  Wersja sterownika:	6.250.908.2011

  Data sterownika:	09-08-2011

  Wersja systemu operacyjnego:	6.0.6002.2.2.0.768.3

  Identyfikator ustawień regionalnych:	1045

Jakieś pomysły co można by z tym zrobić? Do tej pory jej nie potrzebowałem, więc nie chciałem tracić czasu na zabawe z tym, a teraz jest mi potrzebna.


(Xparanienormalnyx) #2

Wygląda to niestety na awarię sprzętową. Sam tak miałem już kilkakrotnie w swoim życiu po przepięciach w sieci elektrycznej bądź przy burzach…


(Stasiek1240) #3

Czyżbym trafił na wadę fabryczną? Karta nigdy nie była podpięta do sieci.


(Xparanienormalnyx) #4

Bardzo możliwe, ale równie dobrze tak czy owak po płycie mogło pójść jakieś dzikie napięcie i spalić odpowiadający za kartę chip. Ściągnij jakiegoś livecd linuxa i sprawdź czy pod nim zadziała.


(Stasiek1240) #5

■■■■■■■, to trzeba było sie wtedy tym zainteresować to by mi płyte może wymienili jeśli rzeczywiście coś jest nie tak. Nie miałem wtedy czasu, a potem o tym zapomniałem. ;/ A teraz po gwarancji to już lipa. Zobacze z tym LiveCD w wolnej chwili.

Polecasz jakiegoś? A da się zabootować z pendrive(bo nie jestem pewien czy każdego sie da)?


(falcon89) #6

Ściągnij Parted Magic (również się nadaje).

Ściągnij Universal USB Installer http://www.pendrivelinux.com/downloads/ … .9.1.2.exe , uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Parted Magic , potem wskazujesz plik iso, Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć si kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

Podłączasz pendrive do laptopa i w biosie ustawiasz bootowanie z pendrive.


(Stasiek1240) #7

Po odpaleniu kompa z LiveCD Ubuntu, sprawa wygląda tak: system widzi kartę, ale po podłączeniu kabla nadal twierdzi że jest nie podłączony, natomiast lampki kontrolne przy gnieździe mrugają.