Nie można włączyć Windows Defendera

Trochę mnie nie zrozumiałeś.

Po prostu teraz, włącz WD a jak sam mówisz, system ci go wyłączy.

Po tej operacji zajrzyj do dziennika zdarzeń.

Wówczas jako ostatnie wpisy (prześledź wszystkie ostatnie) powinna być odnotowana przyczyna niemożności uruchomienia usługi Windows Defender.

To ci da wyczerpującą odpowiedź, dlaczego tak się dzieje.

Próbuj włączać w samej aplikacji WD - wpisz w start w wyszukiwaniu Windows Defender i po kliknięciu na niego powinien pojawić się monit, że WD jest wyłączony i pod spodem “kliknij tutaj, aby go włączyć”.

 

2.PNG

Jeśli to nie zadziała, to oczywiście próbuj w usługach we właściwościach włączyć.

Zobacz jaki masz tam też  ustawiony tryb uruchamiania (ręczny automatyczny i tak dalej…)

Po tych operacjach włączenia i niepowodzeniu, szukaj wpisów w dzienniku zdarzeń na ten temat.

 

 

 

Aha o to Ci chodzi, trzeba było tak od razu. Chwileczkę powoli, bo tak się ładnie mówi Dzienniki zdarzeń, ale o który z nich dziennik chodzi bo jest ich tam wiele,  samych zdarzeń rejestrowanych chyba w ułamku sekundy jeszcze więcej,  a sorry, ale ja w tym jestem jednak trochę laikiem… ?

 

Tak dokładnie jest tak jak piszesz dalej. W usługach jest typ ręczny i nadal nic, nie włącza się tak program, jak i usługa.

 

A więc np. pierwsze z brzegu z Dzienników zdarzeń po próbie odpalenia usługi w Usługach, właściwie nic nowego: 

  1. usługa Windows Defender weszła w stan uruchomienia

2. usługa Windows Defender weszła w stan zatrzymania 

Są i szczegóły dalsze bardziej że tak powiem szczegółowe, ale to już chyba dla ludzi o mocnych nerwach.

Ja nie wiem czy z w ogóle Dzienników zdarzeń można tutaj cokolwiek odczytać i wywnioskować.

 

A i po próbie odpalenia samego Defendera o ile dobrze kojarzę, że niby tak w Dzienniku zdarzeń dla System:

  1. usługa Harmonogram klas weszła w stan uruchomienia

 Niestety nie widzę tam nic wyczerpująco wyjaśniającego. 

Edit

Chociaż w zasadzie już wiem co blokuje u mnie tego Defendera i nie tyle że nie można bo można go z powrotem włączyć to nie warto tego robić i dorzucam te obiecane logi bo jestem ciekaw może jest tam jednak coś związanego z tym problemem, a poza tym sprawdzenie tak profilaktycznie czy nie ma tam czegoś szkodliwego lub nawet związanego np. z ewentualnym naruszeniem integralności plików lub jeszcze innego problemu.
A zatem logi:
FRST
Addition

Shortcut
w nowym poście, ponieważ póki co widzę, że nie mogę go umieścić w jednym.

Odinstaluj YTD Video Downloader 5.8.1.Otwórz notatnik systemowy i wklej:

Task: {B8E02A40-E000-404A-B8DE-7A66FAF34E0B} - System32\Tasks{1D919172-8FC1-43C2-98FF-3DCB1260E3C6} => Iexplore.exe hxxp://ui.skype.com/ui/0/6.14.0.104/pl/eula?source=lightinstaller
Task: {DAD67772-7EFB-48C5-B8F0-E2A6C23A2A8E} - System32\Tasks{35090FAF-50DE-460E-819E-0E1F9F9D9B53} => Iexplore.exe hxxp://ui.skype.com/ui/0/6.14.0.104/pl/privacy?source=lightinstaller
HKU\S-1-5-21-1087548160-4205151585-2941481340-1000…\MountPoints2: {0981458c-208a-11e4-96b8-448a5b2a1f33} - G:\autorun.exe
CHR HKU\S-1-5-21-1087548160-4205151585-2941481340-1000\SOFTWARE\Google\Chrome\Extensions…\Chrome\Extension: [lmjegmlicamnimmfhcmpkclmigmmcbeh] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
CHR HKLM-x32…\Chrome\Extension: [daanglpcpkjjlkhcbladppjphglbigam] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
CHR HKLM-x32…\Chrome\Extension: [eofcbnmajmjmplflapaojjnihcjkigck] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
S3 MSICDSetup; ??\F:\CDriver64.sys [X]
S3 NTIOLib_1_0_C; ??\F:\NTIOLib_X64.sys [X]
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST w tym samym folderze.
Uruchom jako administrator FRST i kliknij w Fix/Napraw.

Zrobione, YTD Video nie zamierzam deinstalować bo z niego korzystam. Czy coś jeszcze ? Przesłać utworzony log ?

YTD nie jest czysty.Pobierz >>>DelFix<<< http://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/dl/281/
Zaznacz opcje:
Remove disinfection tools
Kliknij przycisk Run.

Dobrze, ale nie rozumiem sam ten program jest szkodliwy, czy jest w nim jakaś obca infekcja ?

Tak więc zrobione, DelFix użyty, co teraz ? YTD wciąż jest, a ja nie rozumiem w czym rzecz ?

FRST listuje go jako adware. YTD Video Downloader 5.8.1 (HKLM-x32…{1a413f37-ed88-4fec-9666-5c48dc4b7bb7}) (Version: 5.8.1 - GreenTree Applications SRL) <==== UWAGA

Dobrze, ale ja podkreślam nie odnotowuję żadnych związanych z tym programem nietypowych czy dziwnych objawów. Ufam temu programowi i uważam go za bezpieczny.
Adware może, choć nie musi oznaczać tutaj zawsze czegoś negatywnego, ot po prostu stwierdzenie faktu bowiem program ma funkcję wyświetlania reklam (to tzw. adware licencyjny) w niczym nie przeszkadzającą, podobnie zresztą jak np. uTorrent, którego też posiadam.
Nic też nie blokuje np. pobierania tych programów.

Czy to już wszystko w temacie, czy jeszcze coś ? Bo zależałoby mi jeszcze może na dookreśleniu czy są w ogóle jakieś problemy, o których pisałem w poście: Nie można włączyć Windows Defendera, czy na tej podstawie da się coś wywnioskować jaki jest stan, czy też może warto albo potrzeba sprawdzenia czegoś więcej ?