Nie można włączyć Zapory Windows

Witam. Od jakiegoś czasu po włączeniu kompa mam komunikat że Zapora Systemu Windows jest wyłączona. Po wejściu w zabezpieczenia Windows przy ikonce Ochrona przed wirusami i zagrożeniami jest czerwony X i info że usługa zagrożeń została zatrzymana. Gdy klikam na Uruchom ponownie teraz wyskakuje komunikat “Nieoczekiwany błąd. Niestety wystąpił problem. Spróbuj ponownie później”. No i nic nie mogę dalej zrobić. Proszę o pomoc jak to naprawić. Dziękuję.

Witaj.

Napisz jaką masz wersję Windows.
Można by podejrzewać infekcję.

Znajdziemy jakieś rozwiązanie :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Windows 10 Home 64 bitowy

Windows 10, - to jest zapora defender. Wypraktykowany sposób naprawy, to instalacja darmowej zapory comodo, przy odznaczeniu komponentów. I tak parę zainstaluje się. Gdy będzie działać zapora comodo, to po restarcie odinstaluj zaporę comodo i komponenty osobno, gdy takowe pozostawi. Wtedy system uruchomi usługi zapory windows defender i przywróci domyślną zaporę.
Sposób działa, gdy nieodpowiedzialnie czegoś się nie usuwało z defendera. Wyłączać, to można było sobie.
Miałem tak kiedyś:

Bogdan_G sprawdziłem twoją metodę. Niestety u mnie to nie naprawiło problemu.

“Obraz jest lepszy niż 1000 słów”
Wstaw.

To tylko nazwa a nie wersja.
Zajrzyj tu
https://support.microsoft.com/en-us/windows/automatically-diagnose-and-fix-problems-with-windows-firewall-513e9cf8-19ae-d579-2092-d5e64fe06f5f

Jak to nie zadziała to stosuj sie do rad iJulius

https://www.majorgeeks.com/content/page/how_to_restore_or_reset_default_windows_defender_firewall_settings.html

2 polubienia

Toono to już sprawdzałem wcześniej. To narzędzie nie rozwiązuje problemu.

A napisz tutaj, czy masz włączony WU i czy system masz system aktualizowany,
Co Ci szkodzi uruchomić complete internet repair portable x64? Możesz spolszczyć.
W oknie programy zaznaczyć rozwiązanie problemów z zaporą i ewentualnie zaznaczyć problemy w windows update. Tylko tyle i aż do dwóch umiesz liczyć. Po naprawie z menu plik wybierasz restart systemu. Oczywiście, jeśli spolszczysz.
https://portable.info.pl/complete-internet-repair-portable/
Jak Ci program nie naprawi, to wyświetli błąd na czerwono w dolnym panelu. Zaznaczysz myszką ten tekst z błędem i zapodasz. Coś będziemy konkretnie wiedzieli.
Od errorów systemowych i aplikacji w podglądzie zdarzeń powinieneś zacząć. Po kolei wszystko na czerwono związane z zaporą. Z właściwości błędów wklejaj do notatnika i tutka.
To byłoby na tyle.

Tak mam WU włączone i system aktualny, aktualizuję wszystko na bieżąco.
Znalazł błąd (nie można skopiować więc piszę recznie): “An error occurred while attempting to contact the Windows Defender Firewall service. Make sure that the service is runing and try your request again.”

Znajdź usługę defender dwuklik - uruchom, ustaw na automatyczny i zastosuj, i OK.
Znajdź panel sterowania, narzędzia administracyjne, harmonogram zadań i masz mieć tak:


Jakby coś było wyłączone, to włączysz.

Dokładnie miałem takie ustawienia do tej pory.

Przejrzyj ostatnie komunikaty i rozwiąż problemy:

Nie wykrywa problemów.

To była druga część mojego postu

Walczymy.

No to wstaw logi

Nie wiem czy próbowałeś? Uruchom jako administrator Wiersz poleceń i tam wpisz polecenie:
netsh advfirewall reset
Enter > restart

Astor44 spróbowałem tego i tez nie pomogło.

Problem został rozwiązany w drugim moim poście, poniżej link. Dziękuję za pomoc.

1 polubienie