Nie można wstawić obrazka na blogu

W dniu dzisiejszym (29.11.2017) kilkukrotnie usiłowałem wstawić zdjęcia w tekście na blogu, ale bezskutecznie.
Kolejne czynności, jakie wykonywałem: Edytuj nowy blog > Wstawiam tytuł > Przekopiowuję przygotowany tekst do kolumny tekstowej > Wstawiam zdjęcie klikając na ikonę grafiki w menu, wybierając plik z mojego dysku > Zdjęcie pojawia się w swoim miejscu > wstawiam w ten sam sposób resztę zdjęć > klikam zapisz > w tym momencie wszystkie wstawione obrazki znikają z widoku kolumny. Natomiast w miejscu, gdzie przed chwila były pojawia się pusty wiersz.
Czynności te ponawiałem kilka minut później z tym samym efektem.
Po upływie pewnego czasu ponownie usiłowałem wykonać te same czynności, dodając jedynie element opisu zdjęć. Opisy wchodziły poprawnie. Ale próba zapisu wersji roboczej kończyła się ponownie zniknięciem wszystkich zdjęć.
Krótko przed obecnym zgłoszeniem dokonałem czwarte próby wstawienia zdjęcia do tekstu, ale na próbę wstawiłem tylko jedno zdjęcie. Z tym samym efektem.
Wszystkie zdjęcia miały ciężar nie przekraczający 2,5 MB. Rozdzielczość na długim boku nie przekraczała 4000px.
Moja przeglądarka to Opera 49.0.2725.47.
Sprawa dotyczy: https://www.dobreprogramy.pl/249920,Signomi,Uzytkownik.html oraz https://www.dobreprogramy.pl/249920,Signomi,Uzytkownik.html (adres mojej wersji roboczej)

Problem znany i będzie naprawiany :wink:

Hej, dzięki za zgłoszenie, problem został juz usunięty :slight_smile: Możecie śmiało poprawić swoje wpisy.

Dzisiaj (12.12.2017) znowu coś padło ze wstawianiem obrazków. Jeżeli tylko wstawiam bez podpisu, jest ok., tzn. po komendzie “zapisz” obrazek jest. Ale gdy spróbowałem (próbowałem dwa razy pod rząd) wstawić pod obrazek jego opis, zdjęcie z widoku w edycji znikało, a w jego miejsce pojawiał się zapis chyba jego lokacji zaczynający się do “img”.

1 polubienie

W takim razie odbieram na razie opcje że rozwiązano problem skoro powrócił.

Rozszyfrowałem problem. Do opisów, które wstawiałem pod obrazkami przyplątały się kwadratowe nawiasy i chyba to one nakwasiły. Gdy nawiasy usunąłem, wszystko poszło. Dziękuję.

1 polubienie

Ale myślę że warto by to też dodali by nie psuło artykułów blogowych, może ktoś będzie pisał coś o programowaniu i będzie klops z takim opisem.

W sumie mnie to też zdziwiło, ze nawias kwadratowy w zwykłym tekście podpisu pod obrazkiem zrobił problem. Przecież w tekście to zwykły znak i powinien mieć prawo zaistnieć. Jeżeli ktoś zauważy sprawę, to może to poprawią.

@Lisek jutro poprawimy regexa do podpisów, Hm?:slight_smile:

2 polubienia

Dzięki. :slight_smile: