Nie można wydrukować dokumentu- nie zaznaczono strony

Nie można wydrukować dokumentu- nie zaznaczono strony dokumentu  (tabele i txt i kody kreskowe), drukarka HP descjet 5150 podłączona kablami do Windows 7 i wybrana jako domyślna-  sterowniki zainstalowane, układ drukowania prosty, pionowy 2-krotny. Drukowanie z pliku .pdf  Adobe Reader. W oknie podglądu brak zadan drukowania, po kliknięciu ikony drukuj lub Ctrl+P okienko:" Nie można wydrukować dokumentu- nie zaznaczono strony".

WIN+R

REGEDIT.exe

 

HKEY_CLASSES_ROOT\pdffile\SHELL\PRINT\COMMAND ?

 

HKEY_CLASSES_ROOT\pdffile\SHELL\PRINTTO\COMMAND ?

Na jednym z komputerów miałem taki sam problem po Cryptolockerze - pomogło odinstalowanie Reader-a, ręczne usunięcie pozostałości i ponowna instalacja. Pliki oczywiście do kosza… a raczej w niebyt.

W rejestrze mam tylko

Tu jest tylko o otwieraniu plików .pdf za pomocą ADOBE READER-A . Klucze PRINT I PRINTTO ?

Tak się nie edytuje Rejestru .

 

DLA FOXIT READER :

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\pdffile]

@=“DOKUMENT PDF”

“FriendlyTypeName”=“DOKUMENT PDF”

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\pdffile\SHELL]

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\pdffile\SHELL\OPEN]

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\pdffile\SHELL\ OPEN \COMMAND]

@="“C:\PROGRAM FILES (x86)\FOXIT READER\FOXIT READER.exe” “%1"”

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\pdffile\SHELL\PRINT]

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\pdffile\SHELL\ PRINT \COMMAND]

@="“C:\PROGRAM FILES (x86)\FOXIT READER\FOXIT READER.exe” /p “%1"”

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\pdffile\SHELL\PRINTTO]

 

[HKEY_CLASSES_ROOT\pdffile\SHELL\ PRINTTO \COMMAND]

@="“C:\PROGRAM FILES (x86)\FOXIT READER\FOXIT READER.exe” /t “%1” “%2” “%3” “%4"”

 

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_CLASSES_ROOT.pdf]

@=“pdffile”

 

[HKEY_CLASSES_ROOT.pdf\OpenWithList]

 

[HKEY_CLASSES_ROOT.pdf\OpenWithList\CHROME.exe]

 

[HKEY_CLASSES_ROOT.pdf\OpenWithList\FOXIT READER.exe]

 

Spróbuj wydrukować za pomocą GOOGLE CHROME .

 

Zamiast pdffile może być pdf_auto_file

Niestety innych kluczy odnośnie .pdf w podanej lokalizacji nie posiadam, także trudno coś przedstawić, po prostu jest tylko ten klucz i nie ma innego dot. pdf.

Otworzyłem w FF, ale coś nie widać nawet samej drukarki tzn. podłączyłem kable i zasilanie, ale sama drukarka jest cicha i ciemna ani słychu ani widu.- zobaczę później co się dzieje i napiszę.

W FF otwiera i przesyła zadanie do drukowania bez problemów, w podglądzie mam 3 zadania do drukowania, ale problem z samą drukarka.

W zasadzie te wpisy odnoszą się do menu kontekstowego pliku .pdf  (PPM) . Jak masz problem z drukarką to najpierw trzeba ją naprawić . Sterownik ?

Nie chce drukować bo jest włączony “tryb chroniony” w ustawieniach Adobe Reader

1 polubienie

Dziękuję. Co za ulga.