Nie można wykonać indexu wydajności systemu Windows dla tego systemu

Kiedy próbuje wykonać test wydajności systemu Windows na koniec otrzymuję w/w błąd. Mam ten problem od reinstalacji systemu - żadnych zmian w sprzęcie nie wprowadzałem. Sterowniki są te same co przed reinstalacją systemu. Ponowna instalacja systemu nie rozwiązuje problemu.

Mam win7x64 pro.

post-28350-0-37136500-1405698597_thumb.j

Tak bardzo Cię to trapi? Ten pseudo benchmark do niczego nie jest potrzebny w systemie .

Tak bardzo trapi, że mam ten index zwalony już 2 miesiące. Bardziej ciekawość i chęć naprawienia tego dla zasady.

Otwórz wiersz polecenia i wklej :

reg query HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DESCRIPTION\System\BIOS /v SystemVersion

kliknij Enter

Podaj zrzut z wynikiem komendy.

Ja również miałem podobny problem z indexem wydajności. Było to spowodowane przeniesieniem mojego profilu użytkownika za pomocą linku symbolicznego na inną partycję. Gdy uruchomiłem test z innego użytkownika, którego profil znajdował się na dysku C wszystko działało cacy. 

 

Osobiście w aktualnej wersji Windowsa na laptopie nawet nie uruchomiłem indexu z bardzo prostej przyczyny. Jest to bardzo niedokładny, nietrafny i bezużyteczny benchmark. Po zmianie różnych ustawień systemu wynik może się diametralnie różnić. Microsoft sam zrezygnował z tego “wynalazku” już w Win8.1 i już go raczej nie zobaczymy. 

 

 

 

Już miałem nadzieje, że znalazłeś rozwiązanie, bo poprzedni system miał kilka linków symbolicznych - ale przy utworzonym innym użytkowniku jest dokładnie to samo. :frowning:

  1. Otwórz Edytor rejestru jako admin i rozwiń > HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DESCRIPTION\System\>BIOS<- nakliknij jeżeli w oknie po prawej nie ma wartości “SystemVersion” to kliknij prawym > nowy > wartość ciągu > nazwa podaj: SystemVersion > dane wartośći podaj: 1.0

Zamknij edytor > restart systemu i próba obliczenia wydajności.

  1. Jeżeli powyższe nic nie wniesie odpal wiersz polecenia jako admin i wpisz :

kliknij Enter > następnie skopiuj zawartość okna konsoli i podaj tu.

  1. wejdź w %windir%\Performance\WinSAT\DataStore i usuń wszystkie znajdujące się tam pliki > próba

  2. Wiersz polecenia jako admin :

sfc /scannow

Enter

Utworzyłem klucz, zrestartowałem system i próba testu dalej kończy się niepowodzeniem. Kolejna kwestia, że klucz sam zniknął z rejestru.

 

 

Skupmy się na:

Jaki antywirus, Kaspersky ? System aktywowany i zaktualizowany ?

Spróbuj tymczasowo kompletnie wyłączyć program antywirusowy - w procesach/usługach i próbuj.

Próbowałeś ?

Poprzedni ? Czy na teraźniejszym było coś grzebane w tym temacie ze ścieżką Program Files ?

Podaj zrzut z Edytora rejestru z klucza : HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DESCRIPTION\System\BIOS

  1. Brak jakichkolwiek AV u mnie w systemie. 

  2. Tak czyściłem ten katalog.

  3. Na aktualnym systemie nie mam żadnych linków symbolicznych. System był instalowany na czystym dysku - wszystkie inne były wyłączone - wtedy też sprawdzanie wydajności nie działało (zaraz po instalacji systemu). więc u mnie problem musi leżeć w czym innym. Nic nie kombinowałem z program files.

Bardzo dziwne jes to że powyższy klucz nie zawiera kompletnie żadnych danych/wartości… Spójrz na ten temat http://www.sevenforums.com/performance-maintenance/337352-windows-experience-index-fails-winsat-formal-fails-invalid-character.html

nie właściwe znaki w System Version powodują ten sam błąd co u Ciebie, powodem jest ,nie kompletnie’ zflaszowany SMBIOS przez co chip nie przedstawia się poprawnie , z tym że u Ciebie ten klucz jest na domiar złego kompletnie pusty a powinien zawierać szereg informacji!

Być może w tym leży problem, i chyba należło by się skontaktować z supportem producenta płyty głównej.

Wgrywałem zmodowany bios, do płyty głównej by obsługiwał Xeona (modyfikacja dotyczyła tylko i wyłącznie dodaniu kilku mikrokodów). Być może dlatego. Choć na poprzednim systemie indeks systemu windows działał bez problemu a już był zmodowany bios. Kolejna kwestia, że u mnie opcje w HWiNFO wyglądają całkiem inaczej. Nie mam SMBIOSU.

Czy reinstalowałeś system po wrzuceniu zmodowanego BIOS ?, czy na kolejnej instalacji systemu po aktualizacji BIOS indeks działał ?

Stary system -> wgranie nowego biosu -> zmiana procesora -> index działał.

(jeżeli to jest przyczyna a mamy poszlaki że może tak być) teoretycznie tak, jeżeli tylko producent dostarcza odpowiednie pliki i narzędzia ;). Z tym że nie wiem co w takiej sytuacji będzie z mikrokodami. Imo odpuściłbym sobie i zostawiłbym tak jak jest, choć rozumie że to denerwuje :stuck_out_tongue:

 

Jak na razie to odpuszczę. Teoretycznie mógłbym wgrać oryginalny bios na próbę ale musiałbym znowu zmieniać procesor na stary a to już za dużo zachodu  :smiley:

Dzięki za zainteresowanie. Przynajmniej wiem w czym może leżeć problem.

Dokładnie, gra nie warta świeczki :wink: Jeżli wszystko po tym gra, to nie ma co psuć. Kiedyś może z nudów jak problem się nie rozwiąże możesz spróbować :slight_smile: może DP będzie jeszcze wtedy istnieć, więc napisz co i jak :stuck_out_tongue:

 

I jednak winowajcą był zmodyfikowany bios/instalacja xeona. Pewna gra zmusiła mnie to do powrotu na starego pentiuma -> index wydajności ruszył i wpisy w rejestrze już mam odpowiednie. (zrobiłem backup ich na wypadek reinstalacji systemu) :slight_smile: i gra ruszyła.

Teraz i na xeonie wszystko działa jak należy. Po prostu te wpisy w rejestrze były niezbędne.

o/