Nie mozna wyłączyć kompa

witam

mam problem z wyłączeniem kompa. nie ma przycisku zamknij.

b2bab141f81588a8m.jpg

nie mozna wylaczyc poprzez klawiature, ani na przycisku na kompie. czy można coś z tym poradzić? proszę o szybką odpowiedź.

domyślam się że wir

a weź Ctrl+Alt+Del i kliknij na pasku na Zamknij i wybierz Wyłącz

proponuję skan na wirusy

wejdz z IE

http://www.pandasoftware.com/activescan … ncipal.htm

jest to najprostszy sposob 8)

nie mozna nic zrobic?

można co wyżej napisane. Jak uporasz się z w/w możesz zobaczyć przywracanie systemu z konsoli odzyskiwania

Poczytaj

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

hym… pewnie mozna - nigdy wczesniej sie nie spotkalem z czyms takim :o moze spruboj tak - naciskasz na puste miejsce na pasku zadan prawym przyciskiem - wlasciwosci - menu start - i menu start a nie klasyczne menu start.

moze to cos pomoze :roll:

aha. chyba sie nie uporam

Otwórz Rejestr (Start => Uruchom => wpisz regedit) i wejdz do klucza:

oraz

Jeżeli po prawej stronie jest wartość NoClose to usun je.

teraz nie ma uruchom

Nie rozumiem. Wykasowałeś NoClose ? Musisz wszystko pisać co robisz. Więc napisz mi co zrobiłeś.

jeszcze nie wykasowalem, bo nie ma uruchom, a nie wiem jaki jest skrot do uruchom.

Aha, teraz rozumiem. Wejdz do C:\WINDOWS i znajdz regedit. Kliknij dwa razy i uruchomi ci sie Rejestr.

A najlepiej aby szybciej było wykonaj te czynności:

Otwórz Notatnik i wklej to:

Plik => Zapisz jako => *.* Wszystkie pliki => zapisz jako FIX.REG, na utworzony plik klikasz dwa razy i OK. Restart komputera

Jakies 2 lata temu nagrywałem koledze szczepionki bo miał taki sam problem. Jest to robota robaka Blaster. Tu masz opis jak się go pozbyć i szczepionkę na niego.

zrobilem tak jak napisales, ale pojawil sie taki komunikat

c30a8d9ffe8d8fc7m.jpg

jestes zalogowany do kompa jako admin??

tak.

ale czym innym jest admin kompa a czym innym admin sieci.

Całkiem możliwe, że miałeś niewyłaczoną usługę zdalnej edycji rejestru i jakiś dowcipnniś z sieci włamał Ci się do kompa i zablokował edycję rejestru.

Taka opcja jest zaimplementowana w WinXP do użytku w sieciach korporacyjnych gdzie jeśli by tego nie było to użytkownicy mogli bby nieźle namieszać.

Niestety, jedyna rada to albo w porozumieniu z adminem sieci zdalne właczenie przez niego tej opcji albo - co chyba niestety bardziej prawdopodobne - pełna reinstalacji systemu na kompie

zrobie format c

Po co od razu format?

Jak masz Windows XP Professional to wykonaj to:

Start=> Uruchom=> wpisz gpedit.msc

Konfiguracja użytkownika=> Szablony administracyjne =>System =>Zapobiegaj dostępowi do narzędzi edycji rejestru, podwójny klik: ustawić na Nie skonfigruowano bądź Wyłączone

ściag jakiś wyłącznik komputera z internetu albo używaj power na obudowie u mnie to działa:))