Nie można wyłączyć systemu

(PYZ24) #1

Witam, przedwczoraj pojawił się u mnie problem z zamknięciem systemu. Nie działają zarówno klawisze “zamknij”, “uruchom ponownie” jak i fizyczny wyłącznik komputera (po naciśnięciu system powinien się zamknąć). Przycisk “uśpij” działa normalnie. Sprawdzałem w Internecie różne rozwiązania (np. wyłączenie szybkiego uruchamiania), ale na nic się to nie zdało. Ma ktoś jakiś pomysł, co z tym można jeszcze zrobić?

Windows 10 1706 16299.309 zaktualizowany do wyższej wersji, ale nie mogę dokończyć instalacji, ponieważ… nie mogę wykonać ponownego uruchomienia komputera.

(synaptyk) #2

Trochę to ryzykowne ale możesz długo przytrzymać przycisk włączania komputera i go potem uruchomić i sprawdzić czy działa

(Astor44) #3

Właśnie! Nawet przytrzymanie kilkusekundowe tego wyłącznika jest bez efektu?

(Bogdan_G) #4

A spróbuj pobrać np complete internet repair (portable). Nie musisz nic nim robić. Z menu File wybierasz Reboot Windows.

(KAZDAN63) #5

Ciekawe czy po wyjęciu wtyczki 230V (+ewentualnie wyjęciu baterii) nadal będzie działał ? Brawo MICROSOFT ! Gdzie i komu by zgłosić owo “W10 perpetum mobile” ? System w stanie nadprzewodnictwa !

(PYZ24) #6

To działa, ale takie “twarde” wyłączanie na dłuższą metę nie ma sensu.

(PYZ24) #7

Później spróbuję, dam znać co z tego wyjdzie.

(synaptyk) #8

Możliwe że coś się przyblokowało i jest to jednorazowa operacja

(KAZDAN63) #9

Odetchnąłem z ulgą . Prawa fizyki wciąż obowiązują . Jeszcze nie teraz ? Widać “wszystko co najlepsze” jeszcze przed nami (15.04. AD 2018 ?) .

(KAZDAN63) #10

“Twarde” wyłączanie komputera ? Niech reszta będzie milczeniem !

(PYZ24) #11

Niestety, program nie pomógł.

(PYZ24) #12

Problem występuje przez 3 dni, nie ustąpił nawet po awaryjnym wyłączeniu. Myślę, że to samo nie przejdzie.

(KAZDAN63) #13

Zawsze można liczyć na cud ! Ja bym nie liczył !

(Kurp55) #14

Miałem podobny przypadek ale z wersją 1607. Wyłączenie blokował sterownik karty graficznej
nVidia.