Nie można zainicjować dysku SSD

Tak jak w temacie - Nie da się zainicjować dysku SSD. Niedawno oddałem do wymiany dysk SSD, gdyż mi się zepsuł a miałem go na gwarancji. Oczywiście po 3 tygodniach czekania… oddali mi nowy dysk, zapakowany, wszystko świetnie. Podłączam i dupa. Próbowałem resetować BIOS, przepinać pod różne wejścia SATA i nadal nic. Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie chcę go znowu oddawać nie mając pewności, że czegoś nie robię źle. Dodatkowo dodam, iż w ogóle nie da się na nim przeprowadzić testu w HD Tune (wszystko pokażę na załączonych screenach). Windows go wykrywa i określa jego stan jako sprawny, lecz to tylko tyle, nic więcej z nim nie da się zrobić. Bardzo proszę o pomoc, męczę się z nim od dwóch dni i naprawdę nie wiem już co robić.
Wstawiam wszystko w jednym zdjęciu, gdyż nie mogę dodać 5 naraz.

Kup normalny dysk SSD a nie g*** od Kingstona czy Goodrama. Przecież każdy mający styczność z więcej niż jedną sztuką wie, że to padaki i tego do komputera się nie montuje ;|

Spróbuj przez diskpart. Wpisujesz w CMD (musi mieć uprawnienia administratora) diskpart, później list disk i szukasz po pojemności. Później select disk 3 (jeżeli jako 3. widnieje Twój SSD). Teraz wpisz clean all - wykona zerowanie dysku. Jak przy zerowaniu zacznie sypać błędami, to znaczy, że SSD do wymiany, bo trafiła Ci się znów jakaś padaka - obstawiam, że to Twój popsuty wrócił do Ciebie. Jak tak staraj się o zwrot kasy i zakup dysk innego producenta.

Dysk wygląda na uszkodzony, dla pewności sprawdziłbym w innym komputerze, ewentualnie odpiąłbym inne dyski, i spróbował spartycjonować go spod instalki Windows.

Nośnik zablokowany przed zapisem

Wiesz co. Ja bym się nie kopał z koniem i oddał go na wymianę. Czasem i nowa sztuka może być popsuta, zdarza się najlepszym. Ostatnio oglądałem 6 szt Samsungo Pro 960, które były uwalone przed wyjęciem z pudełka.

Daj na wymianę.

1 polubienie

Dziękuję, za sugestię, lecz postaram się jeszcze coś pokombinować z nim, w ostateczności pewnie i tak oddam go znów na wymianę…

A co pokazuje dziennik zdarzeń systemowych?

Diskpart i spróbuj opcji attributes disk clear readonly. Potem clean all i spróbuj zrobić partycję create partition primary. W innym wypadku walnięty dysk.