Nie można zainstalowa systemu, laptop hp 6820s

witam. mam nastepujacy problem. chce zainstalowac system windows vista na laptopie hp model 6820s, jednak nie moge ustawic w biosie tzw. rozruchu z płyty. Sformatowalem wczesniej partycje pod system za pomoca programu partition magic i teraz wogole nie moge uruchomic systemu. (system mialem na D: a sformatowalem C:). Chce takze powiedziec, ze wchodzenie do biosu trwa bardzo dlugo i obojetnie jaka kolejnosc bootowania bym w nim ustawil to i tak moge bootowac tylko z twardego dyku i z twardego dysku usb. co robic?

spróbuj wejść do biosu i ustawić prawidłową sekwencję bootowania… zwykle jest to klawisz f10

u mnie w biosie f10 sluzy do potwierdzania. zreszta probowalem juz roznych kolejnosci bootowaniam a i tak caly czas uruchamia mi sie z HDD

na c: zapewne miałeś boot pliki, a wywołać menu wyboru z czego chcesz botować powinno pisac jak się bios uruchamia a jak nie to próbuj esc bądź też któryś z F? na pewno któryś zadziała :slight_smile:

potrafie wywolac to menu, sluzy do tego f9, ale w tym munu jest tylko jedna pozycja- “notebook hard drive”

tak sobie myślę jeśli nie masz systemu na hdd, i masz bootowalną płytkę z instalką to ona powinna sama wystartować

no ale przeciez zeby wystartowala to w biosie trzeba najpierw ustawic zeby bootowal z napedu optycznego

no właśnie że nie, w biosie masz (przynajmniej w tych co ja widziałem) ustawioną kolejność i jeśli system nie może wystartować z hdd to próbuje z kolejnego urządzenia

masz sprawne dvd??

dvd jest sprawne. problem wlasnie polega na tym ze bios startuje kompa tylko z hdd i nawet jesli nie ma na nim systemu to nie sprawdza innych urzadzen

może ruszyłby z pendrajva…

nie ruszy, proboalem juz

to serwis, widocznie problem jest z biosem…

właśnie. może go zresetować (przywrócić domyślne ustawienia) bądź też aktualizować

myslalem o wgraniu nowego ale nie wiem jak sie za to zabrac… :confused:

przeczytaj na stronie producenta, w większości jest opis i aktualny bios

a zacząć możesz od przywróceniu ustawień domyślnych

przywrocenie ustawien domyslnych poprzez wybranie opcji “restore defaults” nic nie dalo

mialem taki problem…wystarczy zbotowac pendriva z systemem…przez konsole “cmd”…potem jak odpalisz lapka ze zbotowanym i gotowym pendrivem z (systemem) to musi go odczytac…automatycznie albo f9 i tam powinno byc …

i biosik nic nie da :slight_smile: pozdrawiam xD