Nie można zainstalować adobe air w środowisku wine (winetricks) [sha1sum mismatch! Rename and try again]


(pokrzywek10) #1

Przejdę od razu do rzeczy. Mam aplikacje .exe, którą zainstalowałem w wine, a po jej uruchomieniu wyskakuje komunikat, że wymagane jest środowisko Adobe Air. Teoretycznie nie ma problemu. Kiedy otwieram winetricks i wybieram AdobeAir do instalacji, pokazuje mi się następujący komunikat:

 

Dziwna sprawa, bo po zmianie nazwy (zgodnie z komunikatem) nie ma żadnego rezulatu. W podanej ścieżce tworzy się kolejny plik AdobeAIRInstaller.exe i znów pokazuje się ten sam błąd... Próbowałem odpalić to również w PlayOnLinux, ale efekt podobny. AdobeAir pobiera się, a później komunikat o błędzie i lipa. Liczę na szybką pomoc, bo nie ukrywam, że programik przydałby mi się na wczoraj :slight_smile:

Linux 3.19.0-15-generic

Wersja wine: 1.6.2


(mordesku) #2

coż za zbieg okoliczności, ja dziś instalowałem adobe air :slight_smile: u mnie wszystko zagrało zgodnie z tym tutorialem http://jcward.com/Installing+AIR+Apps+On+Linux


(pokrzywek10) #3

Wielki dzięki za błyskawiczną odpowiedź i za link. Trzymałem się tego poradnika i udało się! W jednym miejscu jest drobna pomyłka, bo link do pobrania instalki AdobeAir już nie działa, ale można ją pobrać ręcznie stąd: https://get.adobe.com/air/download/?installer=Adobe_AIR_17.0_for_Win32&standalone=1, a następnie zainstalować. Jeszcze raz dzięki. :slight_smile: