Nie można zainstalować aktualizacji do Windows XP

Witam!

Miałem na XP Service Pack 3 i podczas ostatniej próby aktualizacji poprzez witrynę Windows Update, aktualizacje nie chciały się zainstalować. No więc poczytałem te tematy:

:arrow: viewtopic.php?f=13&t=195564

:arrow: viewtopic.php?f=7&t=243197

i odpaliłem ten plik *.bat. Jednak to nic nie dało - wręcz przeciwnie - zepsuło mi cały system. Zamiast strony Windows Update wyświetlała mi się pusta strona, i tak samo było jak np. otwierałem niektóre elementy w Panelu Sterowania, np. Konta użytkowników. Kiedy chciałem otworzyć jakiś pobrany plik, miał on 0 bajtów, i wyświetlał się komunikat o błędzie. Także cały system się zwalił. Włożyłem płytkę instalacyjną Windowsa i zaznaczyłem opcję, żeby naprawiło te pliki systemowe i skopiowało na dysk C nowe, jeżeli takich nie było. Teraz wszystko dobrze chodzi, ale jak chcę zaktualizować system to znowu jest błąd. Teraz wyświetla mi się okno:

beztytuuoa2.jpg

i jeżeli kliknę Kontynuuj to coś tam się wczytuje i ponownie wyświetla się ta sama strona co pow. Boję się robić inne porady, bo może system znowu “pójdzie z dymem”… Czy ktoś ma jakieś, sprawdzone i dobre rady co pomogły :?:

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki za pomoc…

Spróbuj teraz jeszcze raz zastosować te porady viewtopic.php?f=7&t=243197 od pierwszej ewentualnie aż do trzeciej metody.

Gorzej na pewno tym systemu nie zepsujesz.

Kiedyś miałem problem z zainstalowaniem łat serwisant z microsoftu mi poradził żeby odinstalować na ten czas wszelkie antywirusowe oprogramowanie no i to zrobiłem i poszło :slight_smile: może i ty to zrób na próbe :slight_smile:

Tzn. że będę musiał odinstalować AntyWirusa na każdy czas aktualizacji ? :expressionless:

ja tylko raz odinstalowałem pobrałem łaty i po ponownej instalacji antywirusa łaty się już pobierały :slight_smile: