Nie można zainstalować aktualizacji Windows 10

Witam, mam problem z nowym komputerem, komputer zakupiony początkiem czerwca, składak, w czerwcu normalnie aktualizacja sie zrobiła, ale teraz od pewnego czasu w żaden sposób się nie chce zaktualizować, za każdym razem podczas aktualizacji wyskakuję " Nie można zaktualizować - trwa wycofywanie zmian" Ktoś wie co z tym zrobić? już przepatrzyłem wszystkie tematy, próbowałem różnych sposobów i Nic. Z góry dzięki za pomoc.

Widocznie są jakieś problemy ze sterownikami lub hardware. Odłóż aktualizację na później, być może M$ to naprawi.

Ostatecznie możesz spróbować pobrać najnowszy obraz Windows 10, uruchomić z poziomu pendrive instalator i spróbować aktualizacji.

Już czekam ponad tydzień, niby wyszła jakaś nowa aktualizacja, lecz problem ten sam, poczekam teraz jeszcze dłużej zobaczymy.

Ja aktualizacje Windows odkładam o maksymalny okres jaki można.
Chyba, że jakaś krytyczna luka się zdarzy to wtedy wymuszam wcześniej aktualizację. W ten sposób można uniknąć wielu problemów.
Microsoft już nie raz łatał dopiero wypuszczoną łątkę :wink:
Co prawda Windows służy mi głównie do gier, bo jako podstawowego systemu do pracy używam Arch Linux, od 2018 roku jest zainstalowany i nie chce się zepsuć :stuck_out_tongue_winking_eye:

Może brakuje Ci poprzednich aktualizacji przygotowujących do windows 10 21H1.
Ten asystent aktualizacji powinien pobrać i zainstalować wszystkie potrzebne:
https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/pobieranie-aktualizacji-systemu-windows-10-z-maja-2021-r-7d20e88c-0568-483a-37bc-c3885390d212

Jest tak: „aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10 version 21H1 dla systemów opartych na architekturze x64 (KB5004237)” pobieram,instaluję, wyskakuję zeby ponownie uruchomić, niby instaluję do 48% po czym wyskakuję „Nie można zaktualizować - trwa wycofywanie zmian” po czym komputer się włącza normalnie i wtedy w windows update jest komunikat : " Brakuje niektórych plików aktualizacji lub wystąpiły z nimi problemy. Spróbujemy później pobrać tę aktualizację ponownie. Kod błędu: (0x80070003)" i pisze ponów próbę, jak ponawiam to jest w kółko to samo.

Pobierz program i spolszczenie. Wypakuj wsio. W folderze spolszczenia będzie plik - plik spolszczenia wklej do folderu programu Language.
W preferencjach ustaw polski.

Wpierw kliknij w rozwiązywanie problemów i w diagnostykę WU.
Potem dopiero w complete interner repair.
Zaznacz tylko wyczyszczenie historii WU i Napraw windows / automatyczne aktualizacje. Klikniesz Przejdź i po zakończeniu naprawy wybierzesz z menu plik ponowne uruchomienie komputera.

WU raczej jak zgubi bajt aktualizacji to zacznie ją pobierać od zera.

  1. Na liście usług znajdź pozycję „Windows Update”, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Zatrzymaj”.
  2. Przejdź do folderu C:\Windows\SoftwareDistribution\DataStore i usuń jego całą zawartość.
  3. Naciśnij klawisze Win + R, wpisz „cleanmgr” i zatwierdź przyciskiem „Enter”. W otwartym oknie (jeśli pojawi się opcja wyboru dysku, wybierz dysk systemowy), kliknij „Wyczyść pliki systemowe”.
  4. Ponownie uruchom usługę „Windows Update”. Zrestartuj komputer.

Ten sposób nie działa.

Ten sposób nie działa.

Nie mam pojęcia jak to naprawić, żadne sposoby nie działają.

Coś mi się wydaje, że jakiś program blokuje aktualizacje. Przykładowe:
Snap378
Zresetuj zaporę.
Przecież nie mamy pojęcia, jakie usługi zostały wyłączone i sprzątnięte aplikacje, czy nawet defender poszedł w diabły? Albo już jakiś IObit robi za terrorystę.

Podczas przywracania systemu do stanu początkowego, zauważyłem propozycję czystej instalacji, że system znajdzie odpowiednią wersję systemu i zainstaluje. Albo coś źle przeczytałem? Ja bym z takimi bugami nawet się nie zastanawiał, tylko spakował ważne rzeczy do folderów, spakował na hasło i dał do chmury.

Tu jest pewien post ale nie u wszystkich to zadziałało.
Post jest napisany przez Scootercat-4285.
W jego poście jest równiez wymieniony program SetupDiag.exe z linkiem do niego.
Ponizszy link to link do strony na której jest jego post. Sprawdż.
https://docs.microsoft.com/en-us/answers/questions/55836/windows-update-failed-error-0x80070003.html

Aplikacji nie mam za dużo, jeśli chodzi o antywira używam nortona od lat, też czytałem ze może on przeszkadzać w aktualizacji, nawet wyłaczyłem i tez nic to nie dało. A nie chciałbym wszystkiego resetować do ustawień początkowych, bo potem ustawiać wszystko od nowa to masakra.

Może to jest dobry trop ten norton.
Ostatnie poprawki z zeszłego tygodnia, to aktualizacje zabezpieczeń. W takim razie defender musi być włączony, a to zdaje się wykluczone, gdy jest norton. Norton tak ma, że mimo wyłączenia, aplety działają i defender nie włącza się automatycznie. Trzeba całkowicie odinstalować nortona dedykowanym programem - wtedy automatycznie uruchomi się defender i zabezpieczenia systemu windows dopiero wtedy mogą się zaktualizować.

Podejrzewam, że pierwsza aktualizacja była przed nortonem.
https://support.norton.com/sp/en/us/home/current/solutions/v60392881

Defender jest wystarczający na windows 10. Zupełnie.

Była przed nortonem ale i była po nortonie :slight_smile: czyli tak naprawdę 3 aktualizacja Lipcowa nie chce wejść. W sierpniu kończy mi sie licencja na nortona, to zobaczymy, a jest możliwość włączenia defendera , gdy jest właczony norton?

Nie.
https://support.norton.com/sp/pl/pl/home/current/solutions/kb20080520095244EN

Funkcja Windows Defender jest automatycznie wyłączana po zainstalowaniu produktu Norton na komputerze.

Czyli jesli jest to wina nortona, to w zasadzie, jeśli komputer działa poprawnie, to moze nic nie robić, dopiero jakby były jakies problemy to wtedy usunąc nortona zaktualizować, i ponownie zainstalować nortona, bo w zasadzie od tylu lat uzywam ze dalej chciałbym go mieć :slight_smile:

Też dobrze myślisz. Poczekaj do sierpnia. Skończy się licencja - to odinstalujesz nortona. Poukładasz sobie z zaległymi aktualizacjami i znowu ponowisz sobie licencję z nortonem.