Nie można zainstalować aplikacji spoza sklepu store w Windows 11

Cześć, po ostatniej aktualizacji nie mogę zainstalować aplikacji w Windows 11.Podczas próby pojawia się okienko z informacją „Aplikacja którą próbujesz zainstalować nie została zweryfikowana przez Microsoft” niżej jest odnośnik do zmiany ustawień aplikacji, klikam i przenosi mnie do aplikacji w ustawieniach Windows ale tam nie ma możliwości zmiany ustawień na takie bym mógł instalować programy spoza Microsoft.
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, wcześniej mogłem normalnie wszystko instalować. Słyszałem, że tak się dzieje na Windows 11S ale ja mam Homa. Może ktoś mi w tym pomóc?


Kliknij przycisk niżej zmień ustawienia moich rekomendacji

No napisałem przecież, że po kliknięciu przenosi mnie do zainstalowanych aplikacji a tam nie ma możliwości żadnej zmiany.

Jeśli tej opcji nie ma to… w sumie nie wiem co jeszcze można zrobić ;p

Właśnie nie ma. W ogóle nie mam zakładki Aplikacje i funkcje, są tylko Aplikacje Czyli mam Homa a jakbym miał S.

Oficjanie to to co powyzej ale mimo wszystko sprawdź

Wersja Home moze być równiez hybrydą i być S. Wtedy zostaje to.

P.S. Czy to działa? Podobno jeszcze tak ale pod warunkiem ze masz S.

Mam wersję Home i instalowanie aplikacji z poza sklepu Microsoft zawsze działało, dopiero po którejś z aktualizacji się zablokowało. W ogóle nie ma zakładki Aplikacje i funkcje, są same Aplikacje

Jesli info systemu wyswietla ci ze masz tylko Home to cofnij aktualizację.
Widocznie narozrabiała.
Jesli sie nie da to pozostaje ewentualnie próba naprawy systemu.
Wiersz poleceń (administrator) i wpisać.
sfc /scannow potem klik na enter.

Po skanie będzie komunikat
Że nic nie znalazło,
Znalazło i naprawiło
Znalazło i nie naprawiło.

2 polubienia

Dziękuję Yakii. Scan pomógł, po przeskanowaniu pojawiła się opcja wyboru w Zaawansowanych ustawieniach aplikacji i teraz jest jak trzeba:) Jeszcze raz dzięki.

Nie ma sprawy.
P.S. Po aktualizacji zawsze dobrze sprawdzić poprawnośc plikow tym poleceniem bo róznie z tym moze być. Nie mówiac ze dobrze mieć program do tworzenia obrazu systemu (np. macrium Reflect) by przed aktualizacja (szczególnie Win 11) zrobić sobie obraz i w razie nienaprawialnych problemów go przywrócić.

1 polubienie

Tak wiem, robię kopie od zawsze co kilka miesięcy, kiedyś Norton Ghostem a teraz AOMEIem. Wiele razy uratowało mi to dupę :slightly_smiling_face:

Macrium od 2024 będzie płatny.

No i co z tego? To tylko nie całe 60 € rocznie. Teraz.
Oj biedoto.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.