Nie można zainstalować MS Office 2007 w XP i word Viewer

Witam,
Mam pewien problem, na komputerze który miałem z XP (dałem tacie) nie mogę (a mogłem) zainstalować MS office 2007 mimo, że był zainstalowane frameworki 2, 3 i Redistribute C++. Uruchamiając instalację, szybko mignie okno i wywala błąd, że nie można ukończyć instalacji. Wtedy pyta, czy wysłać raport. Na pewno płyta CD nie jest uszkodzona.
Word Viewer zainstalowałem i odinstalowałem, i teraz nic, nie mogę zainstalować. Co dziwne, mam program goodgame empire, którego nie mogę odinstalować, a najnowsze programy antimalware, nie są już na XP.

Niestety, chyba będę musiał w ostateczności ponownie zainstalować system.
AdwCleaner )starsza wersja 6.04 wykryła, usunęła, ale nadal to samo.
Co może być nie tak?
Dodam, że jak mogłem zainstalować MS office 2007, to były stare pamięci RAM po 512MB, teraz całe trzy kości DDR po 1GB. I inny dysk twardy, ale nie sądzę, że tu może być problem.

Kurcze, to powinno być w dziale problemy z oprogramowaniem.

Spróbuj zainstalować darmowy LibreOffice. Wersja 6.x nie jest kompatybilna z XP, ale 5.x już chyba tak.
Spróbuj:

XP jest z service Pack 3 ?. Sprawdz ram programem memtest.

SP3 jest, ale framework 3.5 podczas instalacji powodował błędy. I usunąłem. Framework 2 też miałem, ale usunąłem, ponieważ wolno system działał. Mam zainstalowany libre office 5, tylko dokumenty w Wordzie zawierające zdjęcia, w LO nakładają się na tekst.

Jak po NET Framework muli to jakiś staruszek to jest?

Owszem jest to staruszek, który lepiej chodził, gdy sam go używałem. Teraz tacie zmodernizowanej i lepiej chodzi. Wtedy miał 2 GB RAM i pojemniejszy dysk twardy. Procesor Intel Celeron 2.4 GHz. Karta grafiki ATI z serii 9200. Zastanawiam się czemu ma office 2007 nie chce chodzić. A po drugie czemu nie mogę usunąć szkodnika Goodgame empire. Przez to, nie mogę zainstalować Word viewer. Chciałem tacie na nowo postawić system, ale mi powiedział, abym sobie darował i nie tracił czasu.

Jak to sprzęt rodziciela to zgraj dane (zabezpiecz) i postaw od nowa. Tylko to sprzęt wiekowy jest. Jak jesteś z Lublina to dam ci płytę, cpu, ram (s.775) odpowiedniej generacji coby działał sprzęt znośnie. Odbiór tylko osobisty u mnie w serwisie.