Nie można zainstalować napędu Samsung SH-W08A

Witam,

Posiadam win xp

problem z napędem jest następujący:

  1. nie można znaleźć ikony napędu w ‘mój komputer’

  2. w menedżerze urządzeń napęd widnieje z ikonką wykrzyknika - na pewno coś nie gra, ale nie mam pojęcia co :confused:

  3. próbowałem wiec odinstalować go z pozycji menedżera urządzeń (udało się) i zainstalować go ponownie z pozycji 'dodaj nowy sprzęt - sprzęta znalazł, nawet zaczeło instalowac, ale w pewnym momencie pojawił się komunikat, iż nastąpił problem z zainstalowaniem tego urządzenia (jaki?)

We właściwościach urządzenia (z pozycji) mnedżera urządzeń można przeczytać następujący komunikat:

"System Windows nie może załadować sterownika urządzenia dla tego sprzętu. Sterownik może być uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów."

Niestety nie mam możliwości zainstalowania sterowników do tego urzadzenia, gdyż nie posiadam płyty, a sieci też nie mogę znaleźć, aby sprawdzić, czy problem zostanie rozwiązany po zainstalowaniu sterowników - chyba że ktoś zna stronę z której można ściagnąć sterowniki do tego urządzenia (na stronie producenta nie znalazłem).

http://www.station-drivers.com/page/samsung.htm

Spróbuj

O, dzięki za tą stronkę,

Znalazłem jakieś pliki do tego modelu nagrywarki, ale nie wiem co dalej zrobić.

są tam takie pliki:

  • KQ1S31A.bin

  • Twinfwup.exe

kiedy z pozycji menedżera urządzeń rozpoczynam instalowanie sterowników z konkretnej lokalizacji na komputerze, to niestety nie mogę ich znaleźć. Kiedy wrzucę do konkretnego folderu (o nazwie np. ‘nowy folder’) to informuje, że folder nie zawiera żadnych plików.

Co można z tym zrobić? Przypuszczam, że są to odpowiednie pliki (sterowniki) ale nie wiem jak je można zainstalować :confused:

Pokazuje ze nie ma sterownika bo nie ma w tym folderze pliku .inf

Skąd go można wziąc? ew. jak się nazywa taki plik, żebym mógł go sciągnąć z neta, albo jeszcze może można go napisać, tylko nie wiem co powinno się znajdować w takim pliku :confused:

Dodane 11.01.2011 (Wt) 9:14

up up