Nie można zainstalować oprogramowania Orange Free

Witam!

Mam laptopa na XP Home SP3 PL. Wszystko chodziło i chodzi na nim zawsze dobrze, wszystko inne się instaluje i działa. Żadnych wywrotek, wirusów, itp. Po prostu dobrze wszystko działa. Jest też najnowsza java i flash.

Kupiłam do niego Internet bezprzewodowy Orange Free $ GB i tu klops! !!

Drivery modemu USB Huawei E1752C instalują się bez problemu, ale sam program OrangeFree za nic. Dostaję komunikat jak na obrazku i okna już nawet nie daje się zamknąć, pozostaje jedynie ubić proces BESSInternet-PL-IEW.exe i pochodne:

image_id: 3365

"Ten program nie może wyświetlić strony web.

Najbardziej prawdopodobne przyczyny:

  • Nie masz połączenia z Internetem

  • Witryna sieci Web napotyka problemy

  • W adresie może być błąd w pisowni"

Jak kliknę "Więcej informacji to dostaję: “Ten problem może mieć różne przyczyny, w tym następujące: Łączność z Internetem została utracona.”

Dla mnie to jakaś bzdura, bo wiadomo, że nie mam połączenia bo po to właśnie kupiłam Orange Free aby dopiero je mieć. Wszystkie trzy dostępne wersje 8.x.x tak się zachowują. Byłam w trzech salonach i w żadnym nie umieją mi pomóc. Sami telespecjaliści :frowning: Wcisnąć coś komuś i jak nie działa, to umyć ręce. Wszystko inne na laptopie chodzi, działa, instaluje się bez problemu tylko ten nieszczęsny Orange… Ci jak jakiś instalator wymyślą, to zawsze jakiś pokręcony…

Proszę wszystkich mądrych o pomoc, bo umowa podpisana, rachunki już płacę a nie mogę skorzystać :frowning:

 

Z laptopem byłaś w tych salonach? W innych sieciach obowiązują okresy próbne po których można zrezygnować, a jak w Orange?

PS.

http://www.orange.pl/portal/map/map/int … 6909430111

PS.2

Karta sim jest aktywna? Nie uszkodzona, włożona prawidłowo?

Tak, w laptopie brata działa i hula.

jaki to model laptopa? spróbuj wejść na stronę http:// 192.168.2.1 i się zalogować ,zobacz jaki wyskoczy komunikat

Moja ukochana Toshiba Satellite A100 :slight_smile:

Że co, zalogować? To jakiś żart? Niby po co mam się zalogować i co ma wyskoczyć?

Przecież to jest adres z prywatnej puli zakresu C klasy (192.168.X.X mask 255.255.0.0/16), więc doskonale wiesz, że z automatu będzie komunikat iż Firefox nie może nawiązać połączenia z takim serwerem, lub dla Explorera o niemożności wyświetlenia takiej witryny sieci Web…

PS. Dla Ciebie i innych strzelających bez wiedzy po omacku dodam, że moja A100 podłączona przez kabel Ethernet czy przez AP WiFi, nie ma najmniejszych problemów z obsługą i dostępem do wszystkich usług Internetu.

W google nic więcej nie znalazłem, zapytaj jeszcze na forum bez kabli… a w ostateczności pozostaje na nowo zainstalować system…

Znajomy podał mi tel do takiego szpeca. Zadzwoniłam i wiem już co jest prawdopodobną przyczyną. Szpec kazał sprawdzić czy mam włączoną i uruchomioną usługę o nazwie “Przeglądarka komputera”. Okazuje się, że jest wprawdzie na Automatyczny, ale nie jest uruchomiona, a jej ręczne uruchomienie kończy ponownym automatycznym zatrzymaniem tej usługi, przy czym wszystkie dla niej zależne usługi działają.

Jak zatem uruchomić skutecznie lub przeinstalować usługę “Przeglądarka komputera”???

posłuchaj ,to nie fotka ani nie sympatia ,tylko forum ,ustawiałam setki routerów i modemów ,zajmuję na co dzień naprawą komputerów , i czasem zdawało by się głupia rzecz a pomaga ,tak więc bez ironii jak nie wiesz z kim masz do czynienia ,oki? a skoro taka obcykana jesteś to dlaczego to nie działa? http://support.microsoft.com/kb/188001/pl

No to bardzo współczuję twoim klientom. Doucz się dziewczyno, przestań doradzając komuś wypisując bzdury i nie każ logować się ludziom bez sensu na prywatne nieistniejące adresy 192.168.2.1. Te setki ustawionych urządzeń chyba nic nie dały, bo widać że nadal nie masz pojęcia o funkcjonowaniu sieci i jej diagnostyce, nie mówiąc już o diagnostyce faktycznego problemu. A przedmiotowa sprawa nie miała z tym najmniejszego związku, wystarczyło tylko ze zrozumieniem przeczytać post mojej klientki. A tak na przyszłość, to nie trzeba mieć wcześniej żadnego dostępu do netu ani sieci LAN/WAN, by zainstalować komuś firmowe oprogramowanie do obsługi połączeń i transferu via rozwiązania GSM.

To tyle. Napisałem za jej zgodą z jej konta, bo jak czytam takich domorosłych wszechwiedzących doradców, to aż się płakać chce.

nie jestem profesjonalistką tak jak ty lecz jak na razie instalowałam routery i orange i tpsa, i tp linki telefony z wifi bez żadnych problemów " na wyczucie" intuicyjnie i wszystkie zabezpieczenia działają i jak na razie nikt nie zgłaszał żadnych problemów - sama w domu mam 2 komputery + laptop + telefon z wifi i tp link i wszystko od roku działa bezawaryjnie ,widać klientka bardziej ode mnie zapoznana z nazewnictwem i tematem lecz jednak nie potrafiła się z tym problemem uporać…nie musisz kondolencji moim klientom składać tylko sobie za brak zrozumienia i wyczucia

Dodane 01.11.2010 (Pn) 18:16

tani-ruter-pod-kablowke-t417912.html

Kiedyś instalowałem na lapku Orange Business Everywhere i był problem z instalacją- wtedy jakiś mądry pan z BOK Orange kazał mi wyłączyć podczas instalacji antywira (NOD 32)- i instalacja zakończyła się sukcesem. Wyłącz antywira i zaporę- może pomoże.

No i jeszcze jedna rzecz- czy w pomieszczeniu gdzie instalujesz masz zasięg Orange? Jeżeli nie ma zasięgu to jak chcesz połączyć się z netem?

I sprawdź czy czasem nie masz na odwrót wsadzonej w modem karty SIM- kiedyś tak miałem i były takie same kłopoty z połączeniem jak u ciebie.

Witam

Też mialem ten problem. Też ma Toshibę Satellite ale myślę, że to zbieg okoliczności. U mnie przyczyą chyba był Kaspresky Iternet Security, który dodał program do niezaufanych - usunąłem go z tej listy. Usunąłem katalogi OrangeBE i CardDetector z Program Files. Następnie ściągnąłem ze strony aplikacje.tk z działy GSM Business Everywhere V8.0.4 i po instalacji wykrył urządzenie i zaktualizował Business Everywhere już pendrive’a.

Pozdro

zakupiłem Hawuei E1752C i mam problem z instalacją oprogramowania (Orange Business). Tak jak pisano wyzej, czyli normalnie instaluje modem, widzi go, otwieraja sie male okienka z instalacja, rozpakowywaniem, i po tym gdy ma wyskoczyc duze okno gdzie powinno sie akceptowac regulamin, wybrac miejsce docelowe instalacji etc to wyskakuje zamiast tego pojawia sie komunikat, iż “Ten program nie może wyswietlic strony WEB” i najprawdopodobniejsze przyczyny: nie ma polaczenia z internetem etc… na innym laptopie (toshiba nb520) zainstalowalem normalnie, a tu (Toshiba nb250) problem… czy ktos mi pomoze z tym ?? bardzo prosze… też bylem z tym w salonie orange i nie pomogli niestety :confused: prosze o pomoc

To od czego oni są…???

Zastanów się,pomyśl,zrezygnuj,wyrzygaj im na biurko…

tylko, ze na jednym lapku zainstalowalem bez problemu, a na drugim jest ten problem… prosze o pomoc

Dodane 22.03.2011 (Wt) 19:03

spotkał się ktoś może z takim problemem?

Ja miałem ten sam problem, modem Huawei E1752c i Bizness Everywhere nie chciał się zainstalować. Poszedłem do salonu i tam zainstalowali mi program Moblile Partner. Jest to malutki programik. Można go sobie ściągnąć z internetu.Na początku trzeba chwilę poświęcić na konfigurację. Warto przeczytać instrukcję do konfiguracji (też do ściągnięcia). A potem tylko klikasz połącz i rozłącz.