Nie można zainstalować poprawki kb2957509(błąd 800B0100)

Od jakiegoś czasu system upomina się o zainstalowanie aktualizacji “kb2957509”. Problem w tym, że ten sam system(Windows7 Home Premium 32 bit) nie chce jej zainstalować wypluwając błąd “800B0100”. Szukając co ten kod błędu oznacza znalazłem na stronach MS “Autonomiczny instalator rozszerzeń”(Windows6.1-KB947821-v33-x86), który miał rozwiązać problem z instalacją aktualizacji(przynajmniej wg MS) ale i tak nic to nie dało. Co najciekawsze wpisując tą poprawkę w wyszukiwarkę na stronie Microsoftu nie znajduje jej. Nawet w pomocy i forum na stronach MS również cisza. Stąd moje pytanie. Chciałem wrzucić log błędu zapisany w pliku C/Windows/Logs/CBS ale jest zbyt ciężki5,9MB(i dłuuugi). Jeżeli będzie pomocny to mogę go skopiować i wkleić.

  1. Legalny Windows (kupiony?), pobrany z internetu?

  2. Masz zainstalowany Service Pack?

  3. Inne aktualizacje są poprawnie zainstalowane?(można sprawdzić dziennik, czy pomyślnie zainstalowane inne aktualizacje)

Ad1-Tak, legalny, przechodziłem z Visty na Win7 i kupiłem, a prducent przysłał mi dwie płyty-jedna Win7 i druga do Update(Vista>Win7).

Ad2-Tak, mam Win7 SP1. Wszystkie aktualizacje instalowane na bieżąco.

Ad3-Tak, wszystkie wcześniejsze aktualizacje zakończyły się pomyślnie. Również te występujące po feralnej poprawce “KB2957509”. Jedyna, która(do 30.06.2014) kończyła się nipowodzeniem to tylko ta uparta aktualizacja.

Od chwili zainstalowania “KB2957509” Windows Update informuje mnie, że jest aktualny i nie ma żadnych nowych aktualizacji. Jest to dla mnie co najmniej dziwne i jeszcze bardziej zagadkowe co jej się stało, że po dłuższym czasie “zgodziła się” zainstalować

Czy ta aktualizacja jest niezbędna do prawidłowego działania komputera?

Czy koniecznie musi być zainstalowana?

Wiele użytkowników Visty z innego forum pisało, że należało odinstalować tą aktualizację(lub została zastąpiona inna poprawką), ponieważ nie chciała się zainstalować lub sprawiała problemy na różnych konfiguracjach komputera lub występowały problemy (np. z wyłączeniem komputera) a z tego co piszesz “przechodziłeś z Vista na Windows 7” więc może gdzieś tu leży problem.

Nie wiem czy jest niezbędna bo laptop prawidłowo działał przed i po instalacji. Za każdym razem sprawdzając dostępność aktualizacji ta była jako ważna. Win7 zawsze instalowałem “na czysto”(a do płyty dostałem nowy klucz) i nawet usunąłem partycję Recovery bo zabierała mi niepotrzebnie pamięć.

I chyba to zostanie zagadką oporu tej aktualizacji, ale najciekawsze jest to, że nawet na stronie MS jej nie ma. Tzn. gdy wpisałem w wyszukiwarkę(na stronie MS) to jej nie znajdywała.

Może jej już nie ma na stronie M$ dlatego, że ją wycofali? prawdopodobnie jest to poprawka “wadliwa” mimo, że pokazuje ważna (pewnie chodzi o jakieś zabezpieczenie do systemu czy coś?), możesz ją po prostu ukryć w aktualizacjach i niczym się nie przejmować.