Nie można zainstalować sprzętu "Net"

Witam!

Po przeinstalowaniu systemu (Win XP Profesional) wyskakuje mi komunikat, że znaleziono nowy sprzęt, jednak nie mogę go zainstalować, ponieważ nie mam odpowiedniego sterownika. Problem w tym, że nie mam pojęcia co to za sprzęt, jego nazwa to “Net”. Czy ktoś wie, jaki sterownik muszę pobrać?

Hej,

Bardzo możliwe, że to jakieś urządzenie sieciowe - karta sieciowa kablowa albo WiFi, może jakiś adapter sieciowy na USB. Od tych urządzeń zacznij i koniecznie przed tym upewnij się, że sterowniki do płyty głównej są zainstalowane. Jeśli nie, zrób to koniecznie.

:arrow: Jaką masz płytę główną??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak to zapewne urządzenie sieciowe bo ma taką ikonkę jak inne urządzenia sieciowe. Sterowniki do płyty głównej są zainstalowane, tak samo do kart sieciowej kablowej (internet po kablu) jak i WiFi (wykrywa mi sieci).

:arrow: płyta główna : Acer TravelMate 5310

Hej,

Z tego, co znalazłem na necie seria ta, w zależności od modelu, wyposażona może być w Bluetooth oraz modem. Wypadałoby sprawdzić, czy to nie przypadkiem któreś z tych urządzeń.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sterowniki do modemu zainstalowane były już wcześniej, zainstalowałam teraz również do Bluetooth i nadal ten sam problem.

Hej,

A czy urządzenia te są widoczne w menadżerze urządzeń jako modem i odbiornik Bluetooth??

:arrow: Z jakiego pakietu zabezpieczającego korzystasz??

:arrow: Czy instalowałeś jakieś oprogramowanie do połączeń VPN lub podobne??

:arrow: Czy instalowałeś oprogramowanie do wirtualizacji systemów??

Oprogramowania, o które pytam w 2 i 3-im punkcie czasami instalują wirtualne urządzenia, więc warto się upewnić.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wejdź w menedżer urządzeń kliknij prawym na te urządzenie i właściwości skopiuj identyfikator wystąpienia urządzenia i wklej w google. W ten sposób znalazłem u kolegi brakujący sterownik

tak, są widoczne

Avast

Instalowałam sterownik do sieci bezprzewodowej, do prywatnej nic.

Niestety nie wiem czym jest wirtualizacja systemów, więc na pewno nie instalowałam czegoś takiego.

Ten identyfikator to ROOT\NET\0000. W googlach są jakieś poszczególne posty wymieniające go, ale nic konkretnego.

Hej,

Avast nie instaluje dodatkowych składników sieciowych. Skoro nie używałeś też programów do wirtualizacji - takich jak VirtualBox czy VirtualPC - to urządzenie zapewne jest wynikiem błędnej instalacji któregoś z komponentów. Po części potwierdza to jego identyfikator.

:!: Czy wchodząc do menadżera urządzeń masz możliwość usunięcia urządzenia? Czy próba kończy się komunikatem o niemożności usunięcia, gdyż urządzenie może być konieczne do rozruchu systemu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dokładnie ten komunikat.

Hej,

Czyli na 100% nie jest to urządzenie fizycznie występujące w systemie - raczej nieudana próba instalacji jakiegoś urządzenia wirtualnego. Podobnie miałem na WinXP, gdy instalacja aktualizacji VirtualBox’a zawiesiła się. Po restarcie systemu pojawiło się podobne urządzenie, którego za żadne skarby nie dało się usunąć - nie pomogło przeszukiwanie i usuwanie wpisów w rejestrze ani inne zabiegi. Urządzenie wciąż widnieje w systemie, ale nie widać, by powodowało jakiekolwiek konflikty czy inne problemy - da się z nim żyć. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

a czy można w jakiś sposób zlikwidować komunikat, który pojawia się po starcie systemu, że wykryto nowy sprzęt?

Hej,

Urządzenia nie da się odinstalować, ale powinno być możliwe jego wyłączenie w menadżerze urządzeń - przynajmniej tak jest u mnie. Gdy urządzenie zostanie wyłączone, nie będzie wciąż pojawiał się komunikat o wyszukiwaniu sterowników. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

U mnie był to problem błędu przy instalacji sterownika VPN, który instalował się do rozszerzonej funkcji programu TeamViewer . Po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji XP i ponownym uruchomieniu komputera, ponownie z opcji programu wybrałem instalację sterownika VPN i problem zniknął.

Zatem kolega Dimatheus miał rację wskazując VPN