Nie można zainstalowac sterownika

witam, mam taki porblem a mianowicie podłączyłem sobie kamerke internetową do laptopa i jest lipa bo nie chce działac … do kamerki dostałem cd, ładnie zainstlowałem wszystko i nie działa ;/ w manager urzadzen jak chce pobrac sterownik to wyskakuje mi cos takiego :

http://img519.imageshack.us/my.php?imag … tuupl7.jpg

Pokazuje się jakiś komunikat błędu ?

Próbowałeś podłączyć kamerkę do innego portu USB ?

Zrób tak:

Odinstaluj z Menadżera Urządzeń ową kamerę, odłącz ją od portu USB, uruchom ponownie komputer.

Po ponownym uruchomieniu komputera najpierw zainstaluj sterowniki z płytki, a dopiero potem podłącz kamerkę.

zrobiłem tak jak mi napisales i pomogło :wink: tzn, mam zainstalowane wszystko, juz zaden bład mi nie wyskakuje ale ogolnie jak wchodze w kamere to mam czarny ekran i nic nie widać ;/ i co teraz ?

Uruchom ponownie komputer.

Może w pomieszczeniu jest zbyt słabe oświetlenie ? Kamerka posiada jakąś regulację ? Może tym pokombinuj.

Otwórz Windows Movie Maker i wybierz opcję: Przechwyć obraz wideo - Przechwyć z urządzenia wideo.

no niestety, caly czas jest czarny ekran … kamerka ma wbudowane diody wiec by swieciły jakby byle zle swiatło a tu lipa w ogole nie swieca sie ;/ a wszystko ładnie zostalo zaistalowane …

nie moge tej funkcji znalezc w tym windows movie maker mozesz mi napisac gdzie to jest ?

Plik -> Przechwyć obraz wideo (skrót Ctrl+R).

Zainstaluj kodeki FFDShow.

Jeżeli instalowałeś wcześniej jakieś kodeki, to odinstaluj je (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy).

FFDShow jest dla Windowsa 98/2000/ME/XP.

Jeżeli posiadasz Windows Vista, to pobierz i zainstaluj Vista Codec Package.

Po instalacji kodeków uruchom ponownie komputer.

Miałem zainstalowane kodeki FFDShow na viste, ale odinstalowałem je i zainstalowałem to co mi podałeś, i nadal nic ;/ wyskakuje mi jakby kamera nie była podłączona ;/ a jest podłączona pod usb. no i kamerke mam zaznaczona w czerwone kołko widac to kolo zegara w pasku … jak wchodze windows movie maker i ctrl+r to wyskakuje mi cos takiego o tej niepodłaczonej kamerze …

http://img262.imageshack.us/my.php?image=kameravc2.jpg

Próbowałeś podłączyć kamerkę do innego portu USB ?

Co to za kamerka ? (producent, model)

W Menadżerze Urządzeń masz jakieś znaki zapytania ?

Sterowniki do portów USB płyty głównej Twojego laptopa masz zainstalowane ?

Jaki to laptop ? (producent, model)

Tak próbowałem, pod 4 porta podłączałem i nic …

a co do kamery to mam napisane tylko, że PC Camera, firma Taim …

w menadżerze nie mam żadnych znaków zapytania …

co do sterowników do płyty głownej nie wiem czy mam zainstalowane czy nie, bo żadnej CD nie dostałem … wiec chyba nie są … ale np. pendrive lub bluetach działaja pod usb normalnie …

laptop Acer Extensa 5620 …