Nie można zainstalować sterowników karty graficznej

A moze ja zapytam z innej beczki: co to za karta? Przełożyłeś ze starego komputera, czy kupiłeś na Allegro, bo “dobra i tania”?

Jak nic nie zadziała to w ostateczności można spróbować zflashować BIOS karty graficznej.

Jeśli będziesz ponownie po instalacji aktualizował system i zobaczysz w Update cos takiego.


To NIGDY tego rodzaju rzeczy nie instaluj chyba ze po wszystkich systemowych automatycznych aktualizacjach któryś z systemowych sterowników sprawia problemy co zresztą jest tam napisane. Piszesz ze instalujesz Win 10 ale teraz to jest juz ich spora seria i nie wszystkie sa kompatybilne z kazdym sprzętem a dokładnie z jego sterownikami.

przełożyłem ze starego kompa

robiłem tak i instalowałem te same sterowniki

Na czysto należałoby instalować wersję 20H2.

Nie ponieważ mogą być problemy. Na czysto to wyłącznie tę wersję która poprawnie działała.
Przed informacją ze nowa funkcjonalna aktualizacja" będzie za chwilę" należy z istniejącego MCT zrobić sobie bootowalny instalator i ewentualnie obraz systemu jakimś dobrym zewnętrznym programem. Broń boże tym systemowym ponieważ od wersji 1709 przestał być dostosowywany do najnowszych wersji systemu i owszem zapisze ale często nie odtworzy bo mu sie mbr z gpt pieprzy.
P.S. Na Githubie jest plik bat który pozwala na pobranie i wykonanie instalatora od chyba wersji 16xx korzystając z oryginalnych repozytoriów Microsoftu

Offtopic, dlaczego ludzie wbijają z Windowsem kominem do piwnicy, jak można drzwiami? Wszędzie podstęp i kombinatorstwo bo rozwiązanie proste z założenia musi być złe? Zainstalowałem już kilkanaście kompów bezpośrednio z 20H2 i nic im nie jest, mają się dobrze, poszło bez problemu wszystko.

Jednym poszło a innym nie. Jak poszukasz tu na tym forum to znajdziesz posty o tym jak nie poszło ani z aktualizacją ani z czystą instalacją do 20H2 i poszukiwaniach dostępu do instalatora 1909.

Też stawiam na uszkodzoną pamięć karty graficznej albo procesor graficzny. Tutaj żadna zabawa ze sterownikami czy to ze strony domowej NVIDIA czy pobieranymi przez Windows Update nie ma żadnego sensu. Przy kodzie błędu 43 problem będzie czysto sprzętowy i kwalifikujący kartę albo do naprawy albo do wymiany.

procesor i karta graficzna są dobre
Procesor jest całkiem nowy
a karta graficzna działa ponieważ zainstalowałem linuxa i wszystko działa

Sprawdź dowolnym benchmarkiem czy tak jest. Chyba, że sprawdzałeś.

Kod błędu 43 a karta graficzna.
https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/rozwiązywanie-problemów-z-urządzeniem-graficznym-zgłaszającym-kod-błędu-43-6f6ae1ec-0bbe-a848-142e-0c6190502842
Piszesz:

Który? Bo teraz “co rok to prorok”. Próbowałeś przejśc do trybu awaryjnego i tam podjac próby naprawy systemu? Wygooglaj jak to sie robi i co wtedy się robi. Opisów z fotkami sporo.