Nie można zainstalować sterowników karty graficznej

Witam

Mam problem ze sterownikami do karty graficznej
Mam nowe części płyta ram i procek i nie mogę zainstalować sterowników do karty graficznej przy instalowaniu w momencie ‘instalowanie sterowników graficznych’ wywala jakiś błąd w Windowsie wstawiam 2 zdjęcia

podzespoły
procek AMD ryzen 5 1600
ram g.skill aegis ddr4 gaming memeory 2x8gb
Płyta główna gigabyte b450m ds3h
karta graficzna gtx 960
i świeży system win 10 64bit

Pozwól najpierw systemowi na zainstalowanie wszelkich aktualizacji z Windows Update oraz sterowników grafiki, tam polecanych jako opcjonalne. Sprawdź jak będą działały.
Na ten czas wstrzymaj się na razie z instalowaniem sterowników firmowych ze strony nVidia.

1 polubienie

było tam kilka aktualizacji zrobiłem i zostały 2 które nie chcą się zrobić wyskakuje jakiś błąd wstawiam zdjęcie

edit: próbowałem zrobić to samo co jest błąd 2razy

Kabelek zasilania PCIE podpięty jest do karty?

Tym się akurat nie przejmuj. Windows Update potrafi “po namyśle” nagle zainstalować to, co potrzebne. Sprawdź raczej w systemowym Menadżerze Urządzeń czy w pozycji Karty Graficzne jest Twoja GTX960 i czy nie przy niej nie ma jakiegoś znaczka, wykrzyknika lub pytajnika. Jeśli nie, to karta ma właściwe sterowniki. O to Ci głównie chodziło.

no tak inaczej nie byłoby obrazu…

jest jakiś znaczek i piszę: "system Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (kod 43) "

To niedobrze! Wobec tego w tymże Menadżerze Urządzeń radzę w menu odinstalować sterowniki tej pozycji wraz z oprogramowaniem, zrestartować komputer i po restarcie przejść z powrotem do Windows Update. System powinien samodzielnie wybrać i zainstalować tę kartę.

Ok, tak zrobię

mam odinstalować urządzenie tak?

Tak, wraz z oprogramowaniem.

teraz po zresetowaniu włącza się komputer klikam w Windows update i wywala ten błąd

Ale co jest w Menadżerze Urządzeń? W pozycji Karty graficzne.

nie mogę wejść bo cały czas wywala błąd

Napisałeś, że błąd jest w Windows Update, więc nie rozumiem. Chodzi mi o Menadżer Urządzeń.

W sensie ogólnie jest

włącza się komputer i po jakiejś 1min wywala błąd

I znów muszę reinstalować system bo cały czas wywala błąd

Przetestuj VRAM na początek, bo może karta jest walnięta i nadaje się do kosza.

Odinstaluj przez programy i funkcje wszystkie składniki sterowników Nvidia i uruchom ponownie komputer. Później użyj zgodnie z instrukcją Display Driver Uninstaller. Następnie zainstaluj te sterowniki: https://www.nvidia.pl/Download/driverResults.aspx/167956/pl Na sterowniku kliknij prawym i wybierz uruchom jako administrator.