"Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Dysk może wkrótce ulec awarii"

Witam

Mam problem z laptopem Acer 5750g z dyskiem WD chciałem przeinstalować system jednakże przy instalacji (Windows 7) mam komunikat (jak w temacie) “Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Dysk może wkrótce ulec awarii”

Odpaliłem Hirens BootCD i z HDTune mam następujący rezultat:

Zdjęcie z SMART z programu Victoria:

https://zapodaj.net/images/1dc9bc4e4efb0.jpg

Zdjęcie smart z MHDD

Czy poniższe parametry i opis przy instalacji skazują dysk na wymianę?

W MHDD uruchomiłem scan (dwa razy F4 prześle zdjęcie jak skończy) 

Proszę o pomoc.

Dziękuje.

Tak.

Komunikat wyraźnie mówi o co chodzi. I żadne skanowanie nic tu nie zmieni. Windows podjął decyzję że tak napiszę.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Aczkolwiek jak nie zgadzasz się aby to windows decydował co robisz na swoim kompie możesz wyłączyć S.M.A.R.T. w BIOSie.

Ok dziękuje za odpowiedzi, w takim razie trzeba kupić nowy dysk.

Przesyłam zdjęcie z Skanu z MHDD:

Pokaż atrybuty smart (aczkolwiek ostrzeżenia które pokazuje MHDD nie wróżą nic dobrego)

Parametry odczytane dzisiaj:

Jak chcesz jeszcze poużywać tego dysku to jest szansa, bo te 5 z 7 niestabilnych sektorów widocznych na skanie z MHDD wystąpiło na niewielkim obszarze dysku w okolicy 20GB.

Wydziel partycję pod system gdzieś dalej poza tym obszarem to może coś z tego jeszcze będzie. Na jakiś czas.

 

Ja bym powiedział, że to już śmiertelna ilość bad sektorów i nie ma co ratować i co na tym trzymać, bo może wysiąść w każdej chwili.