Nie można zainstalować Win 10

Witam, chciałbym zrobić formata na lapku . Problem polega na tym że podczas włączania laptopa z włożonym pendrivem (w biosie bootowanie ustawione na usb) niby odpala instalacje win 10 ale tylko i wyłącznie pojawia się ikonka win 10 (załącznik) i wszystko stoi. Czekałem godzine nawet 3 i nic nie ruszyło dalej. Próbuje zainstalować win 10 64 bit. Jaki może być powód? Również próbowałem zmieniać w biosie legacy oraz UEFI (włączałem je oraz wyłączałem), ponieważ gdzieś doczytałem że może pomóc ale to również nic nie dało.

Dziekuje za każdą możliwą odpowiedz.

Pacjent: Samsung RV511 system który aktualnie jest 32 bit win 7

Procesor intel core i3

125528766_3331777393607529_784895635949038439_n

W pierwszej kolejności spróbuj ponownie utworzyć pendrive instalacyjny. Najlepiej za pomocą Media creation tool od microsoftu.

Sprawdź czy jak pendrive zrobisz zgodny z UEFI w rufus, czy przejdzie dalej.


Jest opcja, że rusza ci uszkodzony Windows 10 zamiast instalatora z USB, wtedy upewnij się, że dobrze ustawiłeś sekcję rozruchu na USB jako pierwsze - opcjonalnie może pod F12 masz szybkie boot menu i tam widać podłączony pendrive lub coś w rodzaju “USB-HDD”.

Dobrze spróbuje chociaz miałe juz dwa pen z win 10 bo własnie myslalem ze przyczyna jest pierwszy pen który może był uszkodzony ale poprostu działo się to samo

Napewno jest dobrze ustawiona kolejnosc boot sprawdzałem po dwa razy.
Bios mam pod f2 przy f12 nic sie nie dzieje.

Spróbuj mu wyjąć HDD, być może powoduje błędy. Instalki nie uruchomisz (bo nie będzie na czym miał zainstalować systemu) ale przynajmniej wyeliminujesz coś.
Prosta rzecz, wystarczy mały krzyżak i podstawowa wiedza, tak się to rozbiera - prześledź film i tyle:


Jak dla mnie to HDD blokuje dostęp instalatora do następnej części instalacji (wiem, zakręcona myśl ale najprostsze rozwiązania najtrudniej znaleźć).

Zgrałem ponownie na nowego pendrive instlator z mediacreationtooll ale nic nie pomogło róznica taka ze był napis odnosnie łaodwania plików i juz myslalem ze przejdzie ale niestety ten sam bład i cały czas ta sama ikonka. Następnie zgrałem pogram rufus i obraz win 10 z internetu zrobiłem bootwalnego pen na tym programie tez nie pomogło również zatrzymuje sie na ikonce.
Z wyjmowanie dysku chyba poczekam nie chciałbym cos zepsuc.

Tylko jesli wyjme HDD to na czym zainstaluje mi win ?

Również programem rufus sformatowałem pen zgodny z UEFI i sprawdziłem ponieważ jak wyłączyłem UEFI w biosie wyskoczył bład odnosnie tego zebym zmienił na UEFI bo tak sfromatowany pen.

Wyjąłem dysk odpaliłem z pen instalke win ale cały czas to samo ta sama ikonka.

Czy ma znaczenie to że aktualnie na laptopie jest 32 bit a podczas wybierania (ponieważ w pen mam dwie opcje do wybrania 32 lub 64 bit) wybieram 64 bo taka chce zainstalowac?

Witam ponownie po 3 dniowej walce na szczescie sie udało. Okazuje że na komputerze nie mozna zainstlować win 10 za słabe bebechy. Wiec sprobowałem zrobic reset win poprzez windows recovery (F4 podczas włączania w samusng akurat) lecz po tym komputer wgl nie chciał się włączyć miałem problem z błedem error recovery windows już wtedy myssyalem ze wgl nie da sie nic zrobic a jedyne wyjscie to w BIOS ustawiłem wszystko na defaultowe ustwienia i jak reką odjął odrazu przeszedł do instalowania od nowa win 7. Także zamykam temat i dziekuje za pomoc.