Nie można zainstalować Win 98 Stacja DVD pod SATA

Witam

Panowie mam problem a mianowicie instaluje Win 98 SE z płyty napędem który jest podłączony kablem SATA i gdy rozpoczynam instalacje nagle zostaje ona przerwana. I nie pytajcie się po co mi on po prostu powiedzcie o co chodzi.

Pozdrawiam

KL279

Win 98 SE nie ma wsparcia dla dysków/napędów SATA i pewnie stąd błąd…

Dysk mam ATA czyli muszę załatwić tylko stacje CD pod ATA i powinno działać tak?

P.s.

Dajcie mi jakiś poradnik jak połączyć się z internetem przez kartę wbudowaną oczywiście do Win 98

kl279:

To zależy jeszcze jaki masz sprzęt bo jak nowy to zapomnij o driverach. A praca w 800x600 8bit jest niezbyt przyjemna.

Windows 98 obsluguje 32 bitowa palete kolorow i wieksze rodzielczosci nawet do 2048x1536

nargoriel

A skąd sterowniki do takiej rozdziałki dostaniesz?

Co do instalacji 98.

Da sie chyba zainstalować z dysku twardego ,generalnie musisz doprowadzić do tego aby miec skopiowany folder win98 z płyty CD na dysk twardy (tzn. skopiować pod linuxem,na drugim kompie albo u kolegi)

Potem odpal kompa z pod dosem,z dyskietki ja niema stacji Dyskietek musisz zrobić sobie botowalny CD z dosem,jak nie pójdzie to z pendriwa formatowanego jako rozruchowy dos ,pod dosem wchodzisz do katalogu gdzie skopiowałeś pliki z płyty i opalasz Setup.

Co do sterowników.

Sprawdź sobie czy są w ogóle jakieś stery do twojego sprżętu,bo jak sprzęt nowszy,to możesz takowych nie znaleźć i działanie na tym systemie może być mocno ograniczone ,tj.marna grafika,brak neta,brak dźwięku itd.

kl279 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Popraw literówki w postach i zacznij używać na forum polskiej pisowni. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

Tak z driverami obsługuje ale bez driverów masz tylko 800x600 8bit

Chcę zrobić 2 dysk z Win 98 do CS 1.6 bo chcę żeby system zużywał jak najmniej pamięci i karty graficznej. Ten 2 dysk na Win 98 to 8 gigowa ATA a ten z XP to SATA. Karta graficzna to Ge Force 7100 gs więc mam do niej sterowniki np. tu. Jest to 1 z komputerów z systemem Win Vista a nazywa się Draco MHB 351890c GF7100gs (tak czytam od dołu) kupiony w Macro. Dobra czyli jak skopiuje pliki z płyty na ten dysk ATA to się nie usuną podczas instalacji tak?

Ale z tego co widzę to STEAM nie wspiera systemu Win 98 :stuck_out_tongue:

No chyba że chcesz instalować wersję Non-Steam :stuck_out_tongue:

A nie lepiej skroić XP/Viste ? i na takim odchudzonym grać ?

Myślisz że nie próbowałem? Nic to nie dało.

To żeś mnie teraz dobił. Jak steam nie działa na Win 98??

A tak to, że na oficjalnej t=stronie jest napisane że obsługuje system Windows od XP wzwyż: http://store.steampowered.com/about/ :stuck_out_tongue:

A czego się dziwisz Win98 to antyk. Już nawet Windows 2000 ma problemy z nowszymi programami.

Jak masz płytę z XP, Vistą lub 7 to możesz skroić system i na takim lekkim grać.

no to instaluje XP bez dodatków bo DVD pod ATA sie spaliło >.