Nie można zainstalować Windows 10

A może spróbować zupełnie inaczej. Firma Dell udostępnia narzędzie do pobrania gotowego obrazu systemu ze sterownikami. Jeśli laptop był kupiony razem z systemem to na spodzie jest naklejka z Service Tag - potrzebny do pobrania odpowiedniego obrazu i oczywiście potrzebne będzie samo narzędzie pobierające (Dell OS Recovery Tool). Przy instalacji systemu czyszczony jest dysk.

https://www.dell.com/support/contents/pl-pl/article/product-support/self-support-knowledgebase/locate-service-tag/notebook

https://www.dell.com/support/home/pl-pl/drivers/osiso/recoverytool/WT64A

P.S. Oczywiście pendrive musi być sprawny.

1 polubienie

Kupię pendrive I sprawdzę

Instalujesz win 10 64 bit musisz sformatować twój dysk w stylu GPT
diskpart
list disk
select disk 0
clean
convert GPT
create partition primary
format fs=NTFS label= Winzgroza quick
assign letter=c
exit

Piersze pytanie - Czy ty odpaliłeś tego windowsa ze startu pendrive. Jak go tak odpalisz do nie ma h…a jeby ci nie usunął partycji (nie ma takiej możliwości) Coś źle zrobiłeś

1 polubienie

Kupiłam nowy pendrive, odpaliłam Windowsa i mogę już coś robić z partycjami

Mam ich 9, nie wiem co zrobić żeby było dobrze

Uruchom instalację, wejdź w “Napraw komputer”, a potem “Wiersz poleceń” (jak jak poprzednio). Wydaj polecenia:

diskpart
list disk

I wrzuć tutaj zdjęcie tego co dostaniesz na ekranie.

W takim razie w trakcie normalnej instalacji wskaż (jeśli będzie to możliwe) “Dysk 0”. Partycji na “Dysk 1” nie ruszaj, bo one są na drugim dysku.

1 polubienie

Mało miejsca na dysku C, nie da się tego zmienić?:stuck_out_tongue:

Pokaż foto. Takie samo okno jak w pierwszym Twoim poście.

Już wybrałam dysk 0, ale było tak:

Instaluje się?

Tak

Dlaczego zniknął mi drugi dysk? xd

Pewnie trzeba go zainicjować (przypisać literę). Cytując pewną stronę:

Na początku należy uruchomić narzędzie „Zarządzanie dyskami”, zrobisz to, naciskając na klawiaturze jednocześnie Win+R (ikonka Windowsa+”R”). Pojawi się okno, w którym wpisujesz diskmgmt.msc , potwierdzając za pomocą przycisku „OK”

Zrób to i pokaż zawartość okna, które się pojawiło.

1 polubienie

Myślałam, że mam jeden dysk. W takim razie nie mogę mieć więcej miejsca na C:

No niestety, dyski nie są z gumy :wink:

Swoją drogą: ciekawy rozkład partycji na drugim dysku. Z mojej perspektywy “marnuje się” dobre 100GB miejsca. To dysk z innego komputera?

Właśnie pogubiłam się w tych partycjac, nie chciałam ich formatować, bo wyglądają jak na od producenta komputera. To orginalny dysk z tego laptopa.