Nie można zainstalować Windowsa

"Instalator nie znalazł żadnej stacji dysków tym komputerze.

Sprawdź, czy czy wszystkie stacje dysków są zasilane i właściwie podłączone do komputera. W tym celu może być koniecznie uruchomienie dostarczonego przez producenta programu diagnostycznego lub instalującego.

Nie można kontynuować instalacji. Naciśnij F3, aby zakończyć pracę instalatora."

Taki napis wyświetla mi się przy instalacji win XP.

Jest zainstalowany system XP, ale chcę go sformatować i zainstalować na nowo. To mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło. Partycje są w NTFS. Co jest nie tak? Mam dysk WD 160GB ATA150!

I to właśnie sprawdź.

Chodzi o napędy optyczne, czyli CD-ROM, DVD-ROM…

Windows XP normalnie je wykrywa?

Czyli instalujesz go z płyty, i on właśnie nie może jej wykryć.

Tak system Windows poprawnie wykrywa mi DVD-ROMA, nagryware DVD i dysk.

Moiże masz dysk s-ata i najpierw musisz włozyć dyskietke tj. zaraz na poczatku instalacji wcisnać F6 i zainstalowaś stery do dysku

Właśnie że mam dysk ATA!!

A masz dołączoną dyskietkę z sterownikiami do dysku? Jak nie to masz na płycie ze sterami do płyty głównej.

No zaraz zobacze ale chyba tylko dyski SATA potrzebują sterowników

Dyski ATA były do 133, a to wygląda na SATA 1.

Sprawdź jaką taśmą dysk podpięty do płyty jak szeroką 80(jak napędy CD) to ATA, jak cieńką taśmą to SATA.

Jak SATA to przy początku instalacji XP wciskasz F6 i dajesz stery na dyskietce 1,44MB do sata.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … a0c81f3f69

Sprawdzałem i jest podłączony szeroką taśmą. A co do ATA 150 to mi się pomyliło! !!

A bios przy starcie widzi dysk.

Daj w biosie dyski i napędy i tryby pracy na AUTO.

Podmień taśmę sygnałową dysku i sprawdź wszystko na kanale IDE1 ,jak masz podpięte drugi napęd na taśmie sprawdź zworki,dysk powinien być jako Master i podpięty na końcowej wtyczce taśmy.

Sprawdź w biosie bootowanie.

jako pierwsze napęd CD

jako drugi dysk HDD - 0

Sprawdź wtyczkę zasilającą dysku lub podmień.

Przy starcie kompa bios musi widzieć dysk prawidłowo.

Mam plomby, kupiłem kompa 3 tygodnie temu

To sprawdź tylko bios,zresetuj go na ustawienia default i ustaw co trzeba,na końcu zapisz zmiany Save i start.

Posiłkuj się książką do płyty głównej lub kumpel co kuma w biosie.

Jak nic serwis.

Nic z tego :frowning: Chyba bedzie trzeba do serwisu zawiesc