Nie można zaktualizować systemu windows 8 do wersji 8.1

Witam. Tak jak w temacie mam problem z aktualizacją systemu windows 8 do wersji 8.1. Pobrałem go ze sklepu, wszystko ładnie się instaluje, aż pod koniec gdy trwa przygotowanie urządzeń pojawia się niebieski ekran, a później pisze trwa przywracanie poprzedniej wersji systemu, aż w końcu pojawia się taki błąd widoczny na zdjęciu poniżej. Jeżeli ktoś zna odpowiedź jak sobie z tym poradzić i jak zaktualizować system windows 8 do wersji 8.1 byłbym wdzięczny. Z góry dzięki za odpowiedź.    

Witam,

 

Miałem bardzo podobnie z moim HP Probookiem. Po kilku tygodniach okazało się, że jest to wina jednego ze sterowników, który działał z Win8 ale nie był jakoś tam kompatybilny z W8.1.

 

Rozwiązania jakie znalazłem w sieci generalnie sprowadzają się do dwóch ścieżek:

 

(1) odinstalowywać po kolei sterowniki/oprogramowanie od producenta laptopa, próbując zastąpić je sterownikami automatycznie ściąganymi przez Windows Update i próbować co jakiś czas instalować update W8->W8.1 - a nuż się uda - albo

 

(2) “odświeżenie” istniejącej instalacji Windows 8 (tutaj są szczegóły: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/restore-refresh-reset-pc) - UWAGA - ta opcja jest dość uciążliwa bo mimo, że - przynajmniej teoretycznie - nie kasuje plików użytkownika, TO MOŻE DOPROWADZIĆ DO SKASOWANIA  PROGRAMÓW FIRM TRZECICH albo - na skutek przywrócenia rejestru do stanu “jak po instalacji” - do uniemożliwienia używania programów firm trzecich na skutek braku odpowiednich wpisów w rejestrze.

 

Ja zastosowałem drugą opcję, z pełną świadomością, że całe potrzebne do pracy oprogramowanie będę musiał instalować jeszcze raz - i tak rzeczywiście było. Po “odświeżeniu” nie należy instalować zupełnie niczego od producenta laptopa/komputera tylko od razu i wyłącznie instalować wszystkie poprawki/update’y z Windows Update, łącznie z 8->8.1.

 

U mnie zadziałało, choć drastyczna operacja na oprogramowaniu kosztowała mnie całe popołudnie reinstalacji.

 

Powodzenia.

spróbuję odinstalować sterownik od pada xbox 360 bo niedawno go instalowałem i spróbuje odinstalować avasta może to pomoże jak nie pomoże to zrobię reinstalację systemu 

Na 90% sterownik od pada xboxa nie jest niczemu winien, bo - jeśli się nie mylę - xbox to produkt Microsoftu. Zatem wszystkie sterowniki do niego są - zgaduję rzecz jasna - od Microsoftu. Czyli tego samego co produkuje W8 i W8.1 - czyli wszystkie sterowniki do nich dla tego pada ściągane są z Windows Update automatycznie…

 

Odinstalowanie antywirusa - przy założeniu, że jest to najaktualniejsza wersja - prawdopodobnie również nie pomoże, bo najnowsze są kompatybilne z W8.1…

 

Chyba wszystkie osoby, których wpisy czytałem na angielskojęzycznych forach, a którym się udało przezwyciężyć problem aktualizacji W8->W8.1 odnotowywały, że problem stanowią aplikacje/sterowniki producentów sprzętu, w Twoim przypadku - Toshiby, w moim - HP. Wejdź na stronę supportu Toshiby i posprawdzaj czy masz zainstalowane najnowsze wersje ichnich sterowników/narzędzi - może tylko to wystarczy zaktualizować przed aktualizacją do W8.1.

 

Odświeżenie zajmuje mniej czasu niż reinstalacja a efekt jest identyczny.

 

Tak czy inaczej - dobrej nocy.

Już nie wiem co jest. Wszystkie sterowniki od producenta mam aktualne w międzyczasie zrobiłem zdjęcie bluescreena, który ewidentnie wskazuje na błąd z jakimś oprogramowaniem,ale w międzyczasie znalazłem błąd co powoduje to całe zamieszanie to aswndis.sys ten plik należy do avasta więc nie wiem czy go odinstalować ale pewnie tak 

a to zdjęcie bluescreena http://zapodaj.net/c80674ce00377.jpg.html

 

 

Edit:

Na forum avasta znalazłem podobny problem i okazało się, że to wina avasta, więc go odinstalowałem, a cała instalacja przebiegła pomyślnie avast po prostu blokował jakieś pliki, ale wszystko się udało. Dzięki za pomoc. Temat zamykam.