Nie można zaktualizować z 162 na 166

Dzień Dobry!

Od początku “bawię się” kolejnymi kompilacjami W10 TP pro. Kolejne udostępniane aktualizacje instalowały się z poziomu Windows Update bez problemów. Zgrzyt pojawił się przy próbie przejścia z 159 na 162. Po kolejnym restarcie instalator przywracał wersję 159. Pojawiał się nawet numer błędu. Udałem się do Microsoft Community po pomoc. Poradzili, aby zainstalować wersję 162 z .iso na czysto. Co też zrobiłem - z sukcesem. Wczoraj pojawiła się kolejna aktualizacja - 166. Niestety problem się powtarza, teraz po kopiowaniu i kolejnych czynnościach następuje powrót do wersji poprzedniej nawet bez podania kodu błędu. Może Ktoś się spotkał z podobnym problemem? Na razie jest to zabawa, poznawanie systemu, gdyż na dysku głównym jest W8.1 . Ale dobrze jest wiedzieć co się dzieje!

Adam

Daj systemowi 1 dzień na przyjęcie dokładnych tablic aktualizacji. Jutro powinien wskoczyć.

U mnie wczoraj wieczorem poszło za pierwszym razem. Mam 166. Wcześniej też wszystkie aktualizacje ( od pierwszej udostępnionej wersji ) szły gładko. Czasem tylko czekałem dzień dłużej niz inni, nim mi sie w update pojawiła.

U mnie tez wczoraj wystąpił ale za to pojawił się problem z Menu Start więc u Ciebie może też coś wyskoczyć na boku jak się uda w końcu uda zaktualizować. 

Niestety do dzisiaj to się nie udało!

Próbuję codziennie.

Adam

Cześć,

Windows 10 jest nadal w fazie testowej i błędy mają prawo się pojawiać, choć u mnie aktualizacja do najnowszej kompliacji poszła bez przeszkód (na wirtualnej maszynie).

Na ten moment nie ma sensu dywagować czy taki problem przytrafi się przy aktualizacji z 8.1 do 10, jak system osiągnie fazę RTM i zostanie udostępniony wówczas będzie można coś więcej powiedzieć.

Adam sprawdz czy na dysku którym instalujesz W10 jest wystarczająca ilość miejsca. Sama aktualizacja to ok 4GB ale potrzeba dwa razy tyle do rozpakowania. Miałem podobnie jak Ty, też za cholere nie chciał się zaktualizować, okazało się, że było za mało miejsca. Po usunięciu plików aktualizacyjnych z poprzednich instalacji już poszło brz problemu.

Mam 62 GB wolnego…

Pozdrawiam

Adam

Pod systemem na którym normalnie pracujesz usuń z partycji z systemem Windows 10 - w katalogu głównym katalog $WINDOWS.~BT - w katalogu Windows zawartość katalogu SoftwareDistribution - sprawdź ponownie dostępność aktualizacji - powinien system zacząć pobierać aktualizację 10166. Całość zajmuje trochę więcej - Windows Update w katalogu Windows Old umieszcza całą poprzednią wersję 10162 z twoimi programami, by byś mógł do niej wrócić. usunąć to można zwykłym

czyszczeniem dysku z plików systemowych.

Problem się sam rozwiązał, gdyż w międzyczasie jak się sposobiłem, to Microsoft wycofał aktualizację 166 z WU.

Dziękuję za uwagi.

Adam