Nie można załadować lub uruchomić podanego w rejestrze pliku

Kupiłam nowy komputer z zainstalowanym już systemem Vista Home Premium. Mój problem to wyskakujący po uruchomieniu systemu komunikat:

“nie można załadować lub uruchomić podanego w rejestrze pliku E:\setup.exe. Upewnij się, że plik istnieje lub usuń z rejestru odwołanie do niego”. Stało to się po tym jak włożyłam płytę do napędu odwrotnie (ta płyta jest żle oznakowana). Oczywiście pliki się nie otworzyły więc ją wyjęłam i później pojawił się plik, którego nie powinno być. Proszę o radę czy:

  1. próbować zainstalować program z tej płyty,

  2. włożyć ją podczas uruchamiania systemu i zrestartować komputer

a może ktoś ma inny pomysł.

Cały system jak i zainstalowane programy były skanowane przez różne programy wyszukujące zbędne pliki ale tego nigdzie nie można znaleźć.

Program antywirusowy jaki mam (Kasperski) też nic nie wykrył.

Poza tym jeszcze jedna sprawa odnośnie kalendarza, też nie działa, program sam się zamyka (tak jest od początku). Czytając różne publikacje na ten temat dotarłam do strony hotfixu, który po zainstalowaniu przywraca działanie kalendarza, ale jest zamknięta. Może ktoś wie coś na ten temat, albo zna inny adres.

Z góry dziękuję za pomoc.

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Czyszczenie rejestru:

RegCleaner - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2t=29id=177

możesz rejestr przelecieć albo

jv16 PowerTools - http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2t=29id=509

Dziękuję za radę ale jak już pisałam rejestr był czyszczony między innymi przez wskazane programy i poszukiwany plik nie został znaleziony. Ja też wcześniej wpadłam na pomysł żeby to zrobić. Ten plik nie przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu całego systemu ale jest bardzo uciążliwy, dlatego tak bardzo zależy mi na jego usunięciu.

A próbowałaś msconfig ?? Tylko nie wiem czy w Viście to działa w Xp tak :oops:

Start>uruchom>wpisz msconfig>Enter>ostatnia zakładka (uruchamianie)>sprawdzić czy jest tam ścieżka dostępu w tym przypadku E:\setup.exe>jak jest odptaszkować go>wcisnąć OK i restart kompa.

Co prawda można to zrobić ręcznie, ale można też odrobinę sobie ułatwić życie (i zabezpieczyć przed skutkami ewentualnej pomyłki) i użyć do wykrycia sprawcy tego zamieszania programu Autoruns. Pobierz, uruchom i po przeszukaniu systemowych wpisów autostartu odznacz pozycję odnoszącą się do tego E:\setup.exe. Najprawdopodobniej znajdziesz go za zakładce Logon ale gdyby nie - szukaj w Everything. Odznacz, zrestartuj system i jeżeli problem ustąpi usuń wpis całkowicie (PPM i ‘Delete’).

I jeszcze na temat zamykania się kalendarza. Czy chodzi o ten problem? Jeśli tak, poprawkę możesz pobrać z tego adresu.