Nie można zalogować się do systemu ( także tryb awaryjny)

Witam,

Od kilku dni nie mogę się zalogować do systemu, gdyż wyskakuje błąd o treści “Nie można się zalogować z powodu ograniczeń konta”. Nie ustawiałem i nie mam hasła na żadnym z kont. Dodam, że błąd występuje we wszystkich kontach (zarówno w trybie normalnym jak i awaryjnym oraz na koncie administratora). Konto Gościa jest wyłączone. Próbowałem naprawić błąd przez konsolę odzyskiwania systemu Windows, lecz przy jakiejkolwiek próbie kopiowania/podmienienia pliku wyskakuje informacja o odmowie dostępu. Aby go naprawić trzeba zmienić wartości FALSE na TRUE ( komenda set). Próbowałem, ale bez skutku, gdyż jest blokada i, aby ją zdjąć trzeba wejść w rejestr, a ja nie mogę się zalogować na ŻADNE konto nawet w trybie awaryjnym. Posiadam system Windows XP Proffesional 32bit. Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie mam pojęcia co zrobić w obecnej sytuacji. Nie ukrywam, że zależy mi na czasie. Za wszelką pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam.

Wychodzi na to, że ktoś Ci zrobił psikusa i takowe blokady nałożył. Skoro wszystkie konta są nieaktywne, niestety musisz zrobić format - innego wyjścia nie ma, chyba, że masz dostęp do drugiego konta, to wtedy możesz z folderu config skopiować pliki rejestru, podmontować je na drugim kompie i wtedy edytować. Ewentualnie w sumie z repair możesz podrzucić kopię, co tylko w połowie ma sens, poniewaz to jest czysta kopia utorzona przy instalacji systemu, tak więc wszystkie sterowniki i resztę badziewia trzeba będzie wgrać od zera, bo po prostu w tym momencie nie będzie tego w systemie, bo z powdu braku kluczy system nie będzoe po prostu tego oprogramowania widział.

Dodane mniej niż minutę temu

Właściwie jeszcze prostszy sposób. Nie wiem, czy dobrze kminię, że rozbija się tutaj o wyłączone logowanie do kont, jeżeli tak, wystarczy odpalić awaryjny z CMD i wtedy możesz odblokoać dowolne hasło komendą net user…

Nawet jak włączę tryb awaryjny to W OGÓLE się nie mogę zalogować. Na żadnym z kont.

Mnie nie chodzi o warayjny, tylko awaryjny z wierszem poleceń. Z tego co dobrze pamiętam ten tryb nie wymaga logowania. Jeżeli jednak, to niestety, jak pisałem masz trzy wyjścia format, podmiana rejestru i instalacja wszystkiego od zera, ewentualnie modyfikacja rejestru spod innego Windowsa, może być nawet 8.

Zanim cokolwiek zrobisz, zapisz wszystkie ważne dane, które masz na dysku “c” i na pozostałych na zewnętrzny nośnik (np. dysk zewnętrzny). W tym celu uruchom komputer np. z płyty CD z zawartością systemu knoppix (ze strony: linuksiarze.pl). W pierwszej fazie startu knoppixa wystąpi pauza. Wtedy wpisz komendę: “knoppix lang=pl” Dokładnie tak, jak w cudzysłowiu. Wówczas program uruchomi się w języku polskim. Spod knoppixa uzyskasz dostęp do danych na wszystkich dyskach komputera pod warunkiem, że nie jest on uszkodzony.

Jak on to niby ma zrobić, skoro wywala mu błąd dostępu mądrało, hmm? Poza tym Knoppix nie widzi NTFS, wiec trzeba je podmontować żeby mieć dostęp, co autor nie koniecznie musi potrafić…

Knoppix ma gdzieś rejestr Windowsa, a za razem i ten błąd dostępu.

Chyba z dziesięć lat temu tak było, bo obecnie odczyt i zapis NTFS jest od razu dostępny w menadżerze plików Knoppiksa.

A nawet jakby wystąpiły jakieś problemy z dostępem do plików menadżer plików można uruchomić z uprawnieniami root-a.

Piotr92 zanim zaczniesz dyskredytować czyjeś rady sam wpierw odrób lekcje.

Ps. Po za tym można też i tak: edycja rejestru windows przy pomocy linux

Polecam słownik ortograficzny i książkę, autor: Jan Kamyczek “Grzeczność na codzień”. Knoppix to dystrybucja Linuxa typu LiveCD oparta na Debianie w której wykorzystywane są pakiety DEB. System przeznaczony jest głównie dla początkujących użytkowników, którzy mają zamiar zapoznać się z Linuxem. Jednak to nie jedyna własność tego systemu. Możliwe jest także użycie Knoppixa jako “systemu ratunkowego”, gdyż zawiera szereg aplikacji do odtwarzania danych, diagnostyki systemu czy administrowania siecią. Knoppix zawiera lekkie środowisko graficzne LXDE, które ma niskie wymagania sprzętowe i zapewnia szybki start systemu. Dystrybucja ta uruchamiana jest z płyty, ponadto możliwe jest zainstalowanie produktu na dysku twardym i korzystanie ze stabilnego systemu operacyjnego. Knoppix jest odrębnym systemem. Pozwala na swobodny dostęp do partycji NTFS, niezależnie od zainstalowanego w komputerze systemu operacyjnego i poczynionych w nim ustawień. Pozwala na przeprowadzanie operacji na plikach niemożliwych w Windows. Jak zrobić? Skorzystać z komputera przyjaciela, pobrać najprostszą wersję na CD w postaci obrazu płyty ze strony jak wyżej i wypalić płytę. Umieścić w napędzie zablokowanego komputera i uruchomić komputer. W czasie rozruchu naciskać na klawisz “esc”, po czym wskazać napęd optyczny jako właściwy do uruchomienia systemu Knoppix (strzałki, enter). Reszta- również jak wyżej. Jedna uwaga. Coś co wygląda na dowcip może być pierwszą oznaką poważnej awarii.

Jeśli czujesz się na siłach, możesz spróbować metody z bootowalnym CD, opisanej tutaj: http://komputerowypoznan.pl/index.php/tips-tricks/23-zlamanie-hasla-administratora-xp-7.html