Nie można zalogować się na konto Microsoft

(Adlerr) #1

Witam. Wstałam dziś rano i jak zwykle odpaliłam laptopa, loguje się i nagle wyskakuje mi nie mój ekran startowy oraz komunikat: “Nie mozemy zalogowac sie na Twoim koncie. Czestym rozwiazaniem tego problemu jest wylogowanie sie z konta i ponowne zalogowanie…” Probuje ale to nic nie daje. Prosze o pomoc poniewaz mam tam duzo waznych plikow, ktorych nie chcialabym utracić…

(FadeMind) #2

Stwórz nowego użytkownika i połącz się następnie z Kontem MS. Być może coś się systemowi pomieszało (przecież to Windows) :wink:

(Adlerr) #3

Stworzylam nowego uzytkownika natomiast jak polaczyc te dwa konta?

(FadeMind) #4

Skopiuj profile przeglądarek i inne dane z uszkodzonego profilu do nowego i na tym nowym koncie pracuj, a jak przeniesiesz wszystkie dane ze starego profilu to usuń uszkodzony - stary profil w ustawieniach systemu.
:slight_smile:

(Adlerr) #5

Kiedy ja nawet nie mam dostepu do niczego ze starego profilu, mam tylko ten o to ekran startowy i to wszystko…

A przez Ctrl + Shift + Esc nie możesz włączyć nowego zadania CONTROL.EXE (Panel Sterowania).
Jak się włączy menadżer zadań to włącz tryb „zaawansowany”.

Poza tym na nowym koncie możesz prościej pokopiować / poprzenosić bez duplikowania dokumenty, muzykę, obrazy, wideo, pobieranie, appdata np. z profilem przeglądarki i innych programów jak wejdziesz:

w komputer :arrow_right: dysk z zainstalowanym WIndows (często C:) :arrow_right: katalog użytkownicy :arrow_right: otworzyć katalog zepsutego konta i przejrzeć go :arrow_right: powklejać w odpowiednie miejsca pliki w katalogu nowego użytkownika.

(Adlerr) #7

Robie tak jak mowisz, tzn. zalogowalam sie na nowe konto, wchodze na C, klikam na moja nazwe uzytkownika zeby dostac sie do plikow, system wymaga hasla wiec je podaje i potem laduje sie, jak sie zaladuje to nic sie nie pojawia :confused: Jak myslisz, co w takim razie?

(FadeMind) #8

Z poziomu Linuxa możesz się dostać do plików, jeżeli Windows się uszkodził. Polecam Manjaro :wink:

(Adlerr) #9

Przykro mi, ale nic mi to nie mówi.

(windowsfun) #11

Może podałeś złe dane.

albo profil przeszedł w fazę “tymczasowego” i się dane wykasowały.