Nie można zamknąć systemu lub trwa to zbyt długo


(Djzon) #1

Nie można zamknąć systemu lub trwa to zbyt długo...

Co pewien czas tak jest.

W tym przypadku trwa to stanowczo długo i musiałem zresetować komputer.

Trwa wylogowywanie...

Informacja z dziennika zdarzeń.

Subskrybent powiadomień usługi winlogon poświęca dużo czasu na obsłużenie zdarzenia powiadamiania (Logoff).


(XMan) #2
  1. Usuń wszystkie punkty przywracania systemu oprócz ostatniego.

  2. Przeskanuj komputer programem Malwarebytes Anti-Malware

(wykonaj aktualizację bazy wirusów)

Pełne skanowanie

(nie instaluj wersji PRO tylko Freeware)

Jeżeli wykaże infekcję usuń zainfekowane pliki.

Po skanowaniu wrzuć z niego raport na:

http://www.wklej.org

lub na http://www.wklej.to

  1. Wrzuć dodatkowo wymagane logi OTL + Extras :

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Czekaj za odpowiedzią fachowców z działu Bezpieczeństwo.

Raporty/logi wrzucasz na:

http://www.wklej.org

lub na http://www.wklej.to

a na forum podajesz link do nich.

Może jeszcze będzie potrzebny AutoRuns

Sprawdzą to specjaliści.

Temat:

Problemy z oprogramowaniem --> Bezpieczeństwo.

P.S. przed wrzuceniem logów wykonaj częściową optymalizację komputera:

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej przeczyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg


(tosiekbu) #3

Witam.

Przypuszczam że masz komputer stacjonarny, kiedy ostatnio wymieniałeś baterię BIOSU na płycie głównej :slight_smile:


(Djzon) #4

Nie wymieniałem…

Nową płyte główną kupiłem ze 2 lata temu.

Myślisz, że już się wyczerpała?

Xman - nie w tym tkwi problem gdyż zamykanie najczęściej trwa 10-30 sekund ale zdarza się, że czasem 10 minut…lub dłużej.

Podejrzewam , że winowajcą jest np. Eset Smart Security 6 lub Volume Shadow Copy Service (VSS)


(Bogdan_G) #5

Żadne aplikacje nie powinny się zamykać długo. Czas zamykania aplikacji jest zapisany w rejestrze. Często, to duże wartości. Na laptopie z win 7 mam ustawione, jak tu http://www.experto24.pl/firma/komputer- … ramow.html


(Djzon) #6

Bogdan_G - podczas długiego zamykania systemu intensywniej pracuje dysk…

Wkurza mnie to, że muszę czekać i czekać po kilku minutach resetuje :slight_smile: a potem wyłączam (chociaż w zależności czy chcę komputer zrestartowac lub wyłączyć).

Inna znaczenie może mieć, że nie jest to 1 dysk twardy podłączony - tylko 3 dyski twarde.

Chociaż dyski są bardzo dobrej kondycji to może być wina długiego zamykania “czyszczenie pagefile” podczas zamykania? (z tego co wiadomo mi to wydłuża czas zamykania systemu)


(Bogdan_G) #7

Ta kombinacja z czyszczeniem SWAP, to iluzoryczna sprawa. Tak naprawdę, to w pagefile.sys jest to, co włoży do niego windows, antywirus i inne aplikacje. Wiadomo, że im więcej RAM, tym więcej zadeklarują sobie programy. No i informacje tych aplikacji też są czasowo w pagefile. Po wyczyszczeniu SWAP, ponownie ładują rozmiar deklarowany.

To też się ustawia w rejestrze. Trzy lata już na win7 i nie było nigdy spowolnienia zamykania. W SWAP (poczytałem) znajdują się też dane innych firm. Microsoft pisze:

. To także wydłuża ładowanie aplikacji. Na zapchany bufor, najlepszy okazał się JetClean. Zauważyłem, że czyści 1/3 wartości zajętej pamięci. Po dwóch dniach oglądania filmów, bo tak się zdarza, gdy przyjadą wnuki, widać już wyraźne spowalnianie bufora. Po JetClean wszystko od nowa się ładuje chyżo. Tak samo, gdy dużo się pobiera z neta, jeszcze korzysta z innych aplikacji.

Możesz śmiało wyłączyć czyszczenie pagefile.sys.


(Djzon) #8

Dodam, że długie wyłączania występuje gdy uprzednio miałem wiele aplikacji otwartych i nawet jesli je zamkne przed zamknięciem systemu może spowolnić zamykanie ssytemu.

Bo gdybym normalnie zamykał system gdzie używał bym tylko np. gg, przeglądarki to szybciutko zamyka a gdy mam otwarte JDownloader(używa średnio 1 GB lub znacznie więcej- gdyż większa lista linków), przegladarka grafiki, gg, inny menedżer pobierania, foldery, edytory tekstu, przegladarka internetowa(potrafi zużyc więcej pamięci RAM i CPU gdyż za przeproszeniem cholerne skrypty - a jave nie wyłącze bo bez tego strona nie bedzie działać), Odtwarzacz muzyki, ipla itd. :slight_smile: to wtedy więcej alokuje pamięci do swap mimo, ze mam 8 GB RAM.


(Bogdan_G) #9

Uważam, że gdy będzie ustawione szybkie zamykanie aplikacji, to problem nie będzie występował. A miałem wcześniej, - przy włączeniu odkurzacza miałem monit - “zamknij otwartą aplikację internet explorer”. Teraz nigdy monit nie występuje, a czasem korzystam z ie.

Pewnie masz rację, według swoich potrzeb korzystania z neta i programów. Może i jest potrzeba uruchamiania skryptów i javy, ale błędy skryptów rozwalają przeglądarki i nawet windows się potrafi zawiesić. U mnie filmy chodzą bez javy. http://prntscr.com/1sk3h4 Parę takich, darowałem sobie. Odtwarzacze chodzą. Dodatek do pobierania wyłączam, gdy nie korzystam. Mam pobierać z neta, to włączam. https://addons.mozilla.org/pl/firefox/a … er-player/ Dobreprogramy śmigają. Nie jestem programistą, by mi zależało na javie. Parę rozrywek w javie, mogę sobie darować. Fakt, że antywirusy, programy do grafiki i gry potrafią obciążyć pamięć. Net mam oszczędnościowo, 9 dodatków, z tym, że dwa włączam, gdy potrzebne, - http://prntscr.com/1sk6gd Pokazuję z pc - XP, bo laptop zajęty, ale tak samo działa na tej samej zasadzie i z Oracle nic nie mam. Flash, to grunt.


(Djzon) #10

Automatyczne zamykanie zawieszonych programów.

Domyślnie mam WŁĄCZONE. Czyli zamknie wszystko, nawet nie zapisaną pracę (można utracić dane) więc nie tu “pies pogrzebany” :slight_smile:

Regularnie czyszcze rejestr i wszystkie śmieci z przeglądarek i TEMP Windows, od czasu do czasu sprawdze też błędy na dysku ale rzadko się zdarzają takie błędy (raczej takie minimalne)

Większe problemyz dyskiem miałem wtedy gdy na dyskach posiadałem ściężki przekraczające dopuszczalne wartości (chyab 256)…

a ja miałem nieco więcej , nawet i ponad 400 i często występowało “skrzyżowanie…(…)” (zapomniałem pełnej techniczej nazwy)…ale z tym sobie poradziłem ScanPath


(Bogdan_G) #11

Nie traci się zapisanego tekstu nawet w przypadkach zawieszenia Worda. Zawsze wyświetlą się opcje odzyskania w takim przypadku. Normalnie nie wyłączy notatnika, czy pliku Worda, bez monitu, czy zapisać. Domyślnie włączone automatyczne zamykanie zawieszonych programów, to też określenie czasu, po jakim nastąpi zamknięcie zawieszonego programu. Na XP było to proste. Ustawiłem w rejestrze zamykanie aplikacji na 2s, a usług też na 2s. No i tak jest dobrze. Często używam Worda, więc zdarza mi się, że przez jakiś błąd, muszę odzyskać ostatni zapis tekstu. Co nie zapisane, to się traci. Gdybyś nie ustawił szybkiego zamykania aplikacji, to po długim zawieszeniu aplikacji, też nie odzyska się nie zapisanego tekstu, tylko na dłużej wszystko się blokuje i tylko dysk miele.


(Djzon) #12

Bogdan_G

Przykład: Notatnik Czy zapisać tak , nie… nawet nie zdąrze kliknąć tak a system się zamyka…serio.

Podobną funkcję automatycznego zamykania wszystkich programów i zamykanie systemu ma Czasowy Wyłącznik Komputera