Nie można zapisać danych na karcie pamięci SD

Tak jak w temacie . Kiedyś bez problemu działał a teraz można tylko odczytywać pliki bo jak chce coś skopiować pojawia sie komunikat “Nie można skopiować …Dysk jest chroniony przed zapisem. Usuń ochronę przed zapisem lub użyj innego dysku .” Napewno nie jest to wina karty bo już 2 sprawdzałem i też nie można było nic zapisać . Na innym czytniku wszystko działa .Czytnik to texas instruments pcixx21/x515 cardbus controller wbudowany w laptop . Reinstalacja systemu nic nie pomogła .

Poszukaj sterów pod czytnik(powinny być na stronie producenta albo/i producenta laptopa).

Kiedyś działał z tymi samymi sterami więc nie wiem po co mam szukać .

Sprawdź na jakimś linuxie live-cd może zwyczajnie przestał działać poprawnie.

Kiedyś chyba sprawdzałem na Ubuntu (tak mi się wydaje) . I chyba nie działał. Potem sprawdzę .

Na Twój problem jest bardzo proste rozwiązanie, napisz mi tylko jaką duża karte SD używasz, i jaki masz komputer ( podejżewam ze HP )

Fujitsu-Siemens Amilo L1310G . Jedna 1gb druga 512mb . To raczej nie to co podejrzewasz .

nie znam Twojego komputera, ale Texas Instruments masz jako czytnik, wiec chyba wiem jaki masz problem.

Coprawda wystepuje on przy dużych pojemnościach SD kart, ale i przy małych też może.

Musisz Wgrać nowy sterownik conajmniej wersje 2.0.0.4, lub 2.0.0.6

http://listing.driveragent.com/pci/104c … utahpd14e1

potem musisz zmienić ustawienia w registry, dla SD card:

START, uruchom ( RUN) wpisz [regedit]

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\tifm21\Parame­ters

oryginalna wartość: SDParam = 16 (Decimal)

zmieniasz na: SDParam = 1

zrebutuj komputer, powinno działać

poczytaj tu:

viewtopic.php?f=2&t=257567#p1711182

Nadal nie mogę nic nagrać .