Nie można zarządzać czasem logowania do systemu

Cześć, mam problem z określeniem ograniczenia czasu dla użytkownika.
wpisuję polecenie:

po wpisaniu komendy:

próba zalogowania do systemu pokazuje błąd hasła.


Zmieniam więc hasło i pojawia się komunikat:
mimo próby zalogowania w godzinach podanych w powyższym poleceniu nie mogę się zalogować.
Polecenie testowane na dwóch komputerach. System Windows10pro .
Macie jakieś pomysły co robię nie tak?

Spróbuj zamiast polskich skrótów dni tygodnia wpisać angielskie i sprawdz.

spróbuj

net user Wiesia /time:M-Su,08:00-22:00

a następnie sprawdź ustawiony zakres

net user Wiesia

A najlepiej dziecku nie zakładać blokady czasowej tylko nauczyć go samemu to kontrolować.

W sumie ciekawe z myślą dla kogo została zaprojektowana ta funkcja? Dzieci, pracowników, uczelni, klientow jak jeszcze były komputery jako punkt dostepu do interentu?

Zakładam, że konto pracownika nie nazywałoby się Wiesia.
Zakładam, że konto studenta nie nazywałoby się Wiesia.
Zakładam, że konto punktu dostępu nie nazywałoby się Wiesia.
Jedynie pozostaje dziecko, więc takie mam spekulacje.

Ta funkcja nie była zaprojektowana przez MS dla Wiesi :smiley: tutaj chodziło mi o założenia MS.
Chyba, że Wiesia to jakaś ukryta CEO w MS

Ale ja nie krytykuję tej funkcji, ja krytykuję jej użycie wobec dziecka. Naprawdę, są lepsze sposoby na limitowanie czasu przed ekranem.

Wyobraż sobie że dla rodzica wolny czas zaczyna sie gdy dziecko idzie spać.
U moich wnuków (6 i10 lat ) na laptopach, tabletach i komórkach maja blokady od 21 i nie trzeba juz ich sprawdzać. I wiesz ze będzie spać zamiast grać, co im tylko na zdrowie wyjdzie. No i masz te dwie godziny dla siebie. A i niczego nie musisz pod klucz zamykać. A limitować trzeba bo to jeszcze za głupie by zdawało sobie sprawę ze zbyt długie gapienie sie w ekran, zdrowe nie jest.

Dzięki za odpowiedzi. Wiesia to konto żony, na którym testowałem sobie naukę cmd w windows. Jestem ciekaw dlaczego ta funkcja nie działa. Tylko tyle i aż tyle. Czy wpisuję komendy po polsku czy po angielsku jest tak samo. Temat nadal nie jest rozwiązany, ale nie upieram się, że musi.

a zrobiłeś co napisałem wyżej?
wstaw screena z drugiego polecenia

Dziękuję @aesereht znalazłem błąd.
po time: musi być spacja. Tylko zastanawia mnie dlaczego trzeba po ograniczeniu dostępu zmianić hasło bo jest informacja, że hasło nieprawidłowe.

net user Wiesia /times:
oraz
net user Wiesia /time:
Widzisz różnicę?
Dawno się tym nie bawiłem ale jak pamiętam (może mnie ktoś poprawi bo win 10 zmienny jest) to times określało czas kiedy masz dostęp do konta a time czas blokady do niego.
Tak było jeszcze w 1803.

Według dokumentacji MS time i times robi dokładnie to samo
https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/it-pro/windows-server-2012-r2-and-2012/cc771865(v=ws.11)

polecenie do zmiany hasła przy net user wygląda tak

net user Wiesia nowe_haslo

Więc jeżeli wpiszesz komende której nie rozpoznaje cmd np. jeżeli w windows 10 nie działa times a tylko time to spróbuje ci zmienić hasło na to co wpisałeś (lub np. jak błąd przy dodatkowej spacji)

Applies To: Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows Server 2003 R2, Windows Server 2000, Windows Server 2012, Windows Server 2003 with SP1, Windows 8
Czym innym jest ograniczenie dostępu w okreslonych godzinach a czym innym jego umozliwienie.

i ??
windows 8 czy 7 lub 10 nie ma większej różnicy dla cmd

Czym innym jest ograniczenie dostepu a czym innym jest umozliwienie.
Co do cmd to taki pewny bym nie był. Wystarczy przykład z restorehealt.

Windows nie zmienia generalnego działania polecenia

Specifies the times that users are allowed to use the computer.

Parametr /times i /time robi dokładnie to samo

Jedynie jakby ktoś próbował to w zależności od wersji językowej Windowsa zamiast
M-Su dla polskiej będzie Pn-Ndz aby działało.

Nie musi nic zmieniać. Wystarczy ze jakies polecenie doda a inne usunie.
A tak przy okazji widzisz tam polecenie TIME.?
W składni NET jest taka komenda ale dotyczy czego innego.

Masz całą sekcje example z użyciem time i times oraz wyjaśnieniem co robi polecenie