Nie można zmienić nazwy Nowy folder i inne

(Jaziko) #1

Dzień dobry. Nie mogę zmieniać nazw Folderów (Win10 x64 Pro). Problem wyskoczył przy tworzeniu nowego folderu i próbie określenia jego nazwy. Pojawiają się następujące komunikaty : Nowy iNowy%201 Nic z tego nie rozumiem.

(Matyas) #2

Na początek restart (chociaż pewnie to zrobiłeś… piszę dla pewności). Można spróbować zmienić nazwę w trybie awaryjnym, albo użyć programu typu unlocker.

Edit: Nie doczytałem, że problem występuje przy zmianie nazwy wszystkich folderów, ale na początek i tak warto spróbować tego o czym napisałem powyżej.

(synaptyk) #3

Prawdopodobnie masz problem z systemem plików, spróbuj przekopiować pliki na inny dysk jeśli da radę, jeśli nie to mógłbyś użyć ubuntu(u mnie na nim nie było problemów) na pendrive by je zgrać gdzieś indziej a potem uruchomić polecenie w cmd “chkdsk c: /f /x” (c - domyślam się że to nazwa dysku). Po to piszę żeby przekopiować pliki, bo windows mi tak naprawił katalogi że katalogi z danymi musiałem szukać ale właśnie pod linuxem, który odczytywał je bez problemu

(Jaziko) #4

Z przykrością donoszę, że IObit unlocker nic nie daje:tired_face:

(Jaziko) #5

Wykonałem próbę przeniesienia folderu na Pena i kupa. System poinformował mnie, że nie ma takie lokalizacji folderu, czyli jest a jakby go nie było. Na Linux zmieniłem. Jest to sposób, ale to chyba coś nie tak

(synaptyk) #6

Zrobiłeś już polecenie chkdsk?

(Jaziko) #7

Właśnie wróciłem na Win 10 i efekt :CMD

(synaptyk) #8

Kliknij prawym na dany dysk i wejdź w graficzne chkdsk tak jak na obrazku. Uruchom ponownie jak będzie chciał

(Jaziko) #9

Nic to nie daje.

(synaptyk) #10

Czyli skanuje i nie wyświetla błędów czy tylko wyłącza się i nic nie robi

(Jaziko) #11

Skanuje i info że wsio OK

(blumberplumber) #12

Zrób ten Chkdsk przez Wiersz Polecenia:
Wciśnij Win+R, wpisz CMD i kliknij OK.
W czarnym okienku wpisz:

chkdsk c: /f /x

I jak masz inne partycje, to po zakończeniu tej operacji wpisz to samo, tyle, że zamiast c: wpisz D:, E: itd.

(krystian3w) #13

U mnie ostatnio raz zadziałał, użyłem - bo wersja Unlocker portable 1.9.0 nie dawała znaków życia po uruchomieniu / uproszeniu zablokowanego pliku / folderu na jego plik exe. Ale jak wcześniej testowałem to nie dawał w żadnym wypadku rady.

Spróbuj http://www.novirusthanks.org/products/file-governor/

Potem możesz próbować ogarnąć: https://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html (gdzieś na forum jest kilka odpowiedzi jak to użyć pisane przez @Bogdan_g, jak pomyliłem oprogramowanie firmy nirsoft, to z góry przepraszam).

Możesz też sprawdzić uprawnienia do katalogu czy coś się tam nie namieszało, że nie masz uprawnień lub mają katalogi dziwnego właściciela.

(Bogdan_G) #14

@Jaziko - Sprawdź pogląd zdarzeń - błędy systemowe. We właściwościach errorów będzie coś z dyskiem.
Miałem podobnie. Nic nie działało, czyli nie można było usunąć, ani zmienić nazwy. Szczęśliwie - zawartość folderu dała się skopiować i przenieść gdzie indziej.
Wycierałem eraserem. Wciągu godziny wyskoczyło ze dwieście systemowych errorów.
Zrobiłem podgląd zawartości pustostanu. Było tam z trzydzieści plików językowych db. Everything po nazwie znalazł, ale usuwanie zawieszało system i lawinowo sypały się errory w podglądzie zdarzeń.
Ostatecznie pousuwałem problematyczne. Wykonałem czystą instalację systemu i drugi miesiąc mam idealnie, czyli nic nie generuje błędów systemowych.

Folderu trefnego nie przeniesiesz na pendrive. Możesz przenieść zawartość. Coś tam jest ukrytego i za chiny nie pozwoli skorzystać z jakiejkolwiek edycji.

(Jaziko) #15

Też tak pomyślałem. Zbliża się łyk-end i będzie niezła zabawa. Przy tym zastanawia mnie czy powodem nie jest Linux. Najgorsze, że foldery z masą zdjęć i filmów znajdujące się na odrębnym dysku zachowują się tak samo. Nieważne, wracam do początków.

(D35CART35) #16

Czemu powodem miał by być Linux?
Teraz to nie rozumiem wcale?

(krystian3w) #17

Może - przypadkiem nazwane z poziomu Linux z znakami nielubianymi w Windows (czy też np. z taką samą nazwą wg Windows).

(Jaziko) #18

Ja też, chociaż przed zainstalowanie Linux’a ten problem na Windowsie nie występował. Ponadto z pozycji Linux mogłem zmieniać nazwy folderów na pozostałych dyskach komputera.

(D35CART35) #19

A czy po zmianie nazwy na linux pojawił się problem ze zmianą nazwy folderów na windowsie, czy
owe foldery były założone na windowsie?

(Jaziko) #20

Przecież foldery tworzyłem na Windzie bez udziału Linuks. Może wchodzenie z pozycji Linux’a na Dysk C i pozostałe, stworzyło to zamieszanie