Nie można znaleźć biblioteki window.h[c++]


(Gawamawa1) #1

Witam,

ostatnio mam w posiadaniu książkę w której mam dość obszernie opisaną tworzenie grafiki w c++ lecz mam problem z samą biblioteką. W książce pisze ze mam korzystać z bibliotek FLTK i także jest opisane jak ją zainstalować (wszystko to zrobiłem) ale kiedy przychodzi do pisania programu (choćby najprostszego by tylko kwadrat narysował) wywala mi że nie może znaleźć window.h i graph.h przy czym wiem że biblioteki FLTK zaczynają sie np. FL_/Fl.h ; Fl/Fl_Box

uzywam deva i daje w projekcie uzywanie fltk , nic nie pomaga , niewiem z skąd mam wziąć właśnie te biblioteki na których są opisane wszystkie zagadnienia w książce , jakieś pomysły ?

niewiem czy zrozumiale to napisałem dlatego prosze pytać w razie wątpliwości


(Wojtekbogocki) #2

Primo: FLTK jest biblioteką do tworzenia interface-u użytkownika (GUI) a nie grafiki, od tego masz całą zgraję innych bibliotek, najprostszą wg mnie jest SFML http://www.sfml-dev.org/, masz tam nawet zakładkę tutorials w której jest wszystko ładnie objaśnione i żadna książka nie jest potrzebna :slight_smile:

Secundo: Broń boże nie używaj Dev-a, przerzuć się na Code::Blocks albo Visual C++.

edit.

A tak btw jaka to książka?


(Gawamawa1) #3

tak masz racje FLTK jest do tworzenia GUI ale właśnie tego chce sie uczyć używając własnie tej książki dlatego chce znać rozwiązanie tego problemu…

autor: Bjarne Stroustrup

Programowanie teoria i praktyka z wykorzystaniem c++

PS. nie znam na tyle j. angielskiego by móc posługiwać się dokumentacjami lub tym co dałeś dlatego odpada


(Wojtekbogocki) #4

No to cóż dalej ci nie pomogę bo z FLTK nigdy nie korzystałem więc raczej nie mam jak się wypowiadać na jego temat. Od początku prawie korzystam z Qt (tobie też polecam), zaczynałem od tego tutka: http://blog.matthew.org.pl/kategoria/programowanie/qt/kurs-qt/ a potem pomagałem sobie dokumentacją i google. Powodzenia w nauce tego FLTK (albo Qt, tylko zmień dev-a na coś nowocześniejszego xd).