Nie można zrobić obrazu systemu Windows 10 20H2 Home

Szanowni Państwo, nie mogę zrobić obrazu systemu Windows 10 Home 20H2. System jest świeżo zainstalowany. Próbowałem z Panelu Sterowania => Kopia zapasowa i przywracanie, ale także poprzez PowerShell. Za każdym razem nie można, zarówno na HDD nawet jak utworzę partycję 300 GB. Te same komunikaty wyświetlają się też przy próbie zgrania na dyski DVD. Czy ktoś potrafi pomóc ?
Obraz

Zrób kopię oprogramowaniem firm trzecich np. Acronis?

Chodzi mi o obraz systemu. nie o kopię plików.

Gdybym miał Acronisa…
Mam, ale na W7. Na W10 nie.

Można pobrać z internetu dowolny darmowy do użytku domowego.

A klucz?

Tak naprawdę wystarczyłby dysk ratunkowy.

A od kiedy wersja z W7 na dyszce nie działa?
Instalujesz, logujesz i śmiga.

Chyba instalując Win nie usunołęś istniejących patrycji i on teraz traktuje wszyskie jako systemowe tzn. Chce robić kopię wszystich dysków.

Klucz Windows sobie odczytaj przed wywaleniem Windows 7 w próżnie.

Jak komputer “nie widział” uruchomionego Windows 10, to lepiej sobie klucz 7 wyciągnąć z systemu (do puki działa, chociaż z niedziałającego dalej powinno się dać).

W przypadku jak na innym dysku fizycznym był już Windows 10, to raczej powinno wykryć licencje cyfrową i olać, że wymieniłeś dysk HDD/SSD na inny.

Od wersji 1709 (sporo czasu minęło) ta opcja nie jest rozwijana i Microsoft zaleca uzywanie do tego programów firm trzecich. https://docs.microsoft.com/pl-pl/windows/deployment/planning/windows-10-deprecated-features

Życie wcale nie jest takie proste. Acronis, który pracuje na W10, obsłuży również W7. Ale w drugą stronę, to już nie.

Wystarczy “dysk ratunkowy Acronisa” i obsłuży każdą wersję.

Najpierw musi mieć co na tej czy innej wersji obsłużyć.

http://dl.acronis.com/u/AcronisTrueImage2019_17750.iso

1 polubienie

Dziwne bo swoją kopię mam od czasów win7 i ciągle działa.

Dziękuję bardzo gorąco za pomoc. Doprawdy nie spodziewałem się. Problem załatwiony. Jeszcze raz dziękuję.
Życzę Ci w Nowym Roku Wszelkiej Pomyślności.

Ale u mnie wersja którą mam z 2010 nie działa, bo wtedy nie było jeszcze W10.

Moja też jest z przed win10.
Bonus od dysku adata.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.