Nie odczytuje klawiatury

Witam 

Nie dawno kupiłem nowy “komputer” gdzie w skład wchodzi nowa płyta główna. Wszystko jest podłączone i wszystko pasuje, jednakże nie czyta mi klawiatury. Dla porównania gdy podłączam starą płytę to klawiatura działa. Klawiatura jest na stare wejście Ps/2 port. Chcę dodać że komputer się wyłącza po 15 sekundach informując mnie o odłączonej klawiaturze. 

A model tej płyty to? -odczytaj z jej laminatu.

 

A klawiatura np: USB działa?

 

Może źle wkładasz wtyczkę lub tam brak gniazda PS2 dla klawiatury lub jest uszkodzone?

Podaje wszystko dokładnie jeszcze raz:

Mianowicie kupiłem nową płytę główna Asus M5A78L-M LX3, procesor AMD X6 FX-6300 3.5GHz BOX, ram GOODRAM DDR3 4GB 1333MHz CL9 i dysk twardy(wszystko ze strony komputronik.pl) . Podłączyłem wszystko( zdaje mi się że dobrze) do komputera. Miałem na początku klawiaturę z portem ps/2 i jej nie czytało jak i również usb. Pisało jedynie info że usb i klawiatura jest “not detected” oraz że komputer się wyłączy po 15 sekundach. Pech chciał że przy sprawdzaniu czy wszystko podłączyłem komputer zsunął mi się z oparcia łamiąc wejście ps/2 więc kupiłem klawiaturę z usb ( fajnie się nią teraz pisze

Możliwe,że uszkodziłeś płytę główną?

 

Jaki komunikat?

 

W biosie włącz obsługę klawiatury USB na auto,enabled? Instrukcja do płyty i szukaj opcji.

Byłem naprawdę ostrożny

Komunikat dokładnie nie pamiętam bo teraz pisze ze “starego” komputera i dzisiaj nie chce mi się już montować. Ale chyba coś żeby włączyć w biosie klawiaturę mniej więcej poniżej napisane jest że nie wykrywa klawiatury i portów usb, a na samym dole że “computer is shutting down for 15 second”

JEDNAKŻE!

Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym i na początku instalowałem windows 7 na starej płycie głównej nie na nowej. Jego rada jest taka abym sformatował dysk na starej płycie głównej(bo tylko tak mam dostęp do dysku) i zainstalował windows jeszcze raz podłączając wszystkie podzespoły. Jak Pan myśli to coś da? 

Możliwe, że w ogóle porty USB w biosie wyłączone?

 

 

Poczytaj:

https://www.google.pl/search?q=computer+is+shutting+down+for+15+second&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=vmW3VKKPC4TBPN-5gKAK

 

Sprawdź,czy wszystko dobrze podłączone do płyty?

 

Zrób jej reset biosu baterią:

 

 

Może trzeba wgrać najnowszy bios? do płyty.

 

Instaluj  system na gotowym i sprawnym nowym zestawie.