Nie odczytuje prezentacji z offica 2007 na 2003 :(


(Tomek Ger) #1

Co zrobić? To bardzo ważna praca i przepisywanie jej na nowo było by bardzo męczące. Czy da się jakos przekonwertować format prezentacji z tego nowszego aby można było go odtworzyć na starszym office? Bardzo prosze o pomoc


(Zagorskid) #2

Da się:

Plik (kuleczka z logo Office) -> Zapisz jako -> Prezentacja programu Powerpoint 97-2003.

Po konwersji część funkcji może nie być dostępnych. Zawsze możesz również pod O2003 zainstalować dodatek obsługi office'owego xmla, wtedy prezentację otworzysz bez żadnej konwersji.


(Kosmate) #3

Czasami jest tak że szblony czy funkje i animacje wbudowane w Offica 2007 nie są akceptowane w 03 (bo poprostu nie potrafi ich obsłużyć) i dlatego może być problem. Wiem coś o tym. To tak samo jak prezentacja z Open Office'a odtwarzana w PowerPoincie. 50% rzeczy będzie się niezgadzać :wink:


(goomish) #4

Jeżeli to jednorazowa sprawa i jeżeli masz dostęp do tego MSO2007 - zapisz tą prezentację w formacie starszej (docelowej) wersji MSO, tak jak napisał zagorskid

Ale gdyby miało by się to powtarzać częściej, gdybyś musiał częściej pracować w starszym MS Office z dokumentami tworzonymi w wersji 2007 - zainstaluj Pakiet zgodności formatu plików [...].


(Adalbert) #5

A jeżeli wystarzyłoby otworzenie tylko tego pliku, to zapisz w zwykłym formacie i otwórz przez PowerPoint Viewer 2007.